konuşurken gözünün içine bakan insan

fikrini empoze etmek, karşıdakini yönetmek ya da yönlendirmek için kullanılan fakat korku ve gerginlikten başka bir etki yaratmayan hatalı iletişim yöntemi.
bu şekil insan modeli bence adamın dibidir.
olması gereken konuşma şeklidir . konuştuğun kişiyle göz teması kurmamak karşındakinin varlığını önemsememektir , gözlere bakmadan benimle konuşanı şahsen dinlemiş gibi yaparım bana kaba davrandığı için , öz güvensiz insanlarda ya da öz güveni olduğunu zanneden hayalci arkadaşlarda sık sık tersine davranış sergilenmektedir . dikkat edilmesi gereken ayrıntı demeye dilim varmayan bir husustur. *
gözünün içine bakma hadisesi fazla uzun sürmeyebiliyor. çünkü ya gözümü kırpmayı unutuyorum göz temasım kesilecek diye ya da tuhaf bi şekilde tek gözümü daha çok kırpıyorum * bir de o kadar konsantre olmuşken hangi gözüne bakacağımı şaşırdığım durumda olabiliyor. iyisi mi arada bir etrafı kesmek. o kadar derinlere dalmamak lazım. mimikler ile de işi götürebilirsiniz.
bazen rahatsızlık veren insandır. bence en iyisi yüze bakacaksın. gözler dudaklar arasında mekik dokuycaksın. sen de rahat ediyorsun karşındaki de.
yerim o insanı hele ki sarışın ise
duruma göre hissettirdiği şeyler farklıdır. bakan kişi sevdiğin biriyse sen de bakarsın, tatlış bir muhabbet olur. alakasız bir insansa rahatsız olup içimden "ayh bi git of" diyerek uzaklaşmaya çalışıyorum. lisede vardı böyle bir tip kafasına vurasım geliyordu benle konuşurken. dibime dibime giriyordu bir de aman allam çok korkunç.
abartanı, karşıya rahatsızlık verdiğini göremeyecek kadar kör olur genelde.
kendine güven ve karşısındakine önem verdiğini gösteren iletişim biçimiyle iletişimin kitabını yazan insan.
birinden çok hoşlanırsam yapıyorum bunu, ah o gözler gözler.
olması gerekendir. karşıdaki kişinin rahat kendinden emin konuşmasını sağlar. gözlerin içine bakmak empati yapmayı söylenenlere odaklanmayı kolaylaştırır. etkili ve samimi iletişimin mihenk taşıdır.
kendi gözünün içine bakabiliyorsa acilen bi doktora görünmesi gerekli olan insan...
kisinin ucuz kisisel gelisim kitaplarini hatim ettiginin gostergesidir.
ben değilim. dudaklarda takılıyor hep gözlerim. ve yanlış anlayacaklar diye ödüm kopuyor bir yandan da. doğru anlaması gereken kişiler ise anlıyor mu emin değilim.

mavi gözlü ise bakmasın bana iyi gelmiyor ve sevmiyorum.
uzun süreli bakılması ciddi anlamda rahatsız edicidir. arada en azından etrafa filan bakmak lazım. o ne öyle.