kremalı mantarlı tavuk sote

gerek besleyici gerekse doyurucu olan lezzeti damaklardan gitmeyen yemek. üşenmedim girdim mutfağa birazdan kremayı dökücem. ne biçimde mithiş bişi bu ya.
tavukla mantarın ne kadar yakıştığını gösteren lezzettir. dikkat edilmesi gereken mantarların yıkandıktan sonra fazla bekletilmeden pişirilmesi gerektiğidir. bir tatlı kaşığı tereyağı eklenmesi yemeğe tat üstüne tat katar. yine tavuğun da sunumda güzel görünmesi için kare kare değil jülyen şekilde dogranmasi daha makbule geçer.
zamanında öğrenciyken müdürlüğünü yaptığım restaurantta sürekli sürekli devasa tencerelerde yaptığımız yemek. işin kötü yanı eğer bu yemek 2 gün satılmazsa 3. gün makarna ile karıştırıp şefin özel yemeği, çok lezzetli, hergün farklı diyerek satıyorduk.

hmmm kremanın tadından kaçsan mantarın tadına yakalandığın, tam onu düşünürken alttaki yumuşacık tavuk etlerinin dil üzerine varması ve dildeki lezzet duyargalarının alarma geçmesiyle ağzınızda bir sonraki lokmaya kadar derin bir orgazma yol açacak ve yutarken bu orgazmın bittiğine üzülürken bir sonraki lokmayı düşünerek yeniden tahrik olduğunuz yemek, sonra bir süre durup dilinizin üzerinde krema ve mantar sosun enfes bileşiminden kalan o güzel tadı düşünüp mutlu olursunuz, her lokmada içimizde bir şey kımıldanır, hep bi sonraki lokmayı düşünürsünüz, o lokma o kadar cazip ve ulaşılmaz gelir ki, bi an hiç bir daha kremalı mantalı tavuk sote yemeyecekmiş gibi korkuya kapılır ağzınızdaki bitmesin diye çevire çevire uğraşırsınız. hey hat bitip vücudun diğer organlarını mutlu etmeye yol aldığında çatala yeni bir soslu tavuk parçası atarak bu mutluluğu tekrar tekrar yaşarsınız...
içine eklenecek köri ve pişmesene yakın atılacak bir dal biberiye ve servis esnasında ince kıyılan frenk soğanı ile lezzetine lezzet katacağınız efsane tat