kün fe yekün geyler arasında imam nikahının artması

çeşitli yaşam fazlarını mukayese ederek anlamaya çalıştığım olgu.

dindar olmak gayet normal bir sebep ya da sonuç aslında yani birinin kendini aşırı muhafazakar görmesinde beis görmüyorum ancak bunu lgbt ilişkiye entegre ederken iş raydan çıkıyor. gerek ayet gerek sure bazında caiz görülmeyen eşcinsel ilişki nedeniyle; eşcinsel bireylerin kendini onu yok sayan bir dine yamamaya çalışması çok çelişik ve zavallıca geliyor bana.

bir kere bu nikah dinen de geçerli değil çünkü hetero ilişki dışında tüm ilişkileri yok sayan bir algıya kendini füzyon etmeye çalışmak da anlamsız.

kendiyle çelişmeyen insana hasret kaldım şu dünyada. fena.
bence çok anlamsız bir nikah ve bu nikahı kıyan bir hoca var mı düşüncesi aldı beni. eğer ki dinde eşcinsellik yasaklanmışsa ve günahsa hoca bile bile bu nikahı nasıl kıyar? eşcinsel olduğunu düşünen kişi dinen de içinde bulunduğu durumun yasak olduğunu bile bile neden imam nikahına ihtiyaç duyar? eşcinsel kişi bütün dinlerde dışlanmış, yok edilmiş, hatta recm edilmiş olmasına rağmen neden bir dine inanma ihtiyacı duyar? illa yaptığınız seksin iyi olduğuna inanmanız için bir dine mi ihtiyacınız var yoksa vicdana mı?
imam nikahı için bir hocaya ihtiyaç yoktur aslında. nikahlanmak isteyen kişiler ve iki erkek şahit yeterlidir (kadın şahit olacaksa her bir erkek için iki kadın olmalı). malzemeler hazırsa hemen tarife geçiyorum;
karşılıklı aldım verdim aldım verdim muhabbeti yapıyosun hop bitti gitti, şimdi damadı s.kebilirsiniz *
imam nikahı denilen olgu islam hukukuyla ilgili bir durum . aslında medeni hukukumuzdaki evlenme ehliyetleri , evlenmenin şekil şartlarını vs kendi içinde barındırır . uygulandığı hukuk sistemlerinde geçerlilik şartları yoksa evlilik batıl , butlan ya da yok hükmünde olabilir . aslına bakarsak islam hukukunda imam nikahı denilen şeyin farklı durumlarda farklı sonuçlar doğurur . bunları bilmek gerek . imam dediğimiz de aslında devlet memuru gibi bir şey ( tabiki modern anlamda degil herhangi bir devlet memuru kanuna tabi olması beklenemez ) bilinenin aslına islam hukukunda evlenmede kadına bazı şartlar şahlanmışsa boşanma hakkı tanınmıştır ve uygulamada gerek osmanlı tarıhınde gerek islam ülkelerinde mevcut .

gel gelelim iki erkegın islam hukukuna göre evlenmesi mümkün degil . yok hükmünde . türk medeni kanununda da aslında pozitif kanunlar açısından mümkün degil yok hükmünden fakat devletin iki gay arasında ki evlenmeyi tanıması uluslar arası hükümler gereğince sağlanabilir bu mümkün kanunda boşluk var ama bizim avukatlarımız yeteneksiz ( uls arası sözleşmeler kanun hükmünde vs ve aslında türkiye bunların yüzde 90 nında taraf gibi ... ) yahut heteroseksüel sisteme aitler umurlarında degil her neyse islam hukukunda iki erkek evlenemez !