levent kırca

çok eskilerde sistemle arası iyiyken ve paraları kazanırken fırsat bu fırsat zaten aşağılanan ve karşılık vermesi bile engellenen eşcinselleri sürekli korkak, kırıtık, elleri kolları kıvırarak ayol diyen tipler olarak, alay konusu ettiği skeçlerinde göstermiş kişidir. toplumda eşcinsellere yönelik aşağılamanın yaygınlaşmasına yönelik katkıları büyüktür.

yıllar sonra ülkedeki siyasi ortam değişmiş, bu arada kendisi eğlence sektöründe iş yapamamaya başlayınca kendini zavallı gibi göstererek yine kendisi gibilerle ulusalcılık, vatan millet elden gidiyorculukla işini yürütmeye devam etmiştir. bu adamın zamanında eşcinselleri televizyonlarda nasıl aşağıladığını bizzat bir kısım lgbti bireylerin, siyasi kutuplaşmanın etkisi ile, unutmuş veya belki de daha kötüsü hiç farkına bile varamamış olması ise düşündürücüdür.
kendisinin eşcinsellerin gerçek halini oynaması ya da oynatması, insanların zoruna gitmiş. türkiye'deki onur yürüyüşlerindeki tiplerin %90'ı elini 45 derece açı ile büküp, ayol diyen feminen insan zaten. feminenliğimize saygı duyun falan diyorlar hatta. ayrıca siz değil miydiniz, feminenlik aşağılık değil, kırıtmak aşağılık değil, feminenler de gey, alışın her yerdeyiz diyen? adam onları gösterisinde bulundurmuş işte. niye zorunuza gidiyor?

adamı yericem diye kendi değerlerinizden olmayın. feminenliğin eşcinsellik olmadığını söylediğim zaman eksileyen dallamalar, levent kırca geyleri feminen göstererek aşağılıyor deyince bir sorun olmuyor. her zaman mağdur sizsiniz, tamam.
yukarıdaki (bkz:#410528) entry sahibi yazar gibi kendisi eşcinsel olan ama bunu kendisi kabul edemeyen ve bu arada toplumdan kabul görmek için feminenler dahil diğer eşcinsellerin aşağılanmasını onaylayan dallamaların idolüdür.
şu vidyoyu ne zaman izlesem üzülüyorum yılların komedyenini sahnede komiklik yaptı diye boşamak.adam hala belki vazgeçer diye laf anlatmaya çalışıyor.
rahmetli neyse oydu. ne fazla, ne az. şarhoş gördük, kızgın gördük, boşanmış, evlenmiş ve daha aklıma gelmeyen her şey oldu tv'de canlı kanlı. şimdinin ünlülerine bakınca daha samimi buluyorum.
  • /
  • 3