levent yüksel

basçı , güzel sesli adam.
kadın şarkıları albümünün ikincisini çıkarmasını çok isterdim
sertap erener'in eski eşidir. iyi bir bas gitaristi ve solistidir. 1993 yılında med cezir albümü ile hayatımıza kalıcı giriş yapmıştır. harikadır.
(bkz: med cezir)
(bkz: uçurtma bayramları)
an itibariyle kadınım isimli şarkısını dinlediğim ve özlediğim yorumcu.


sana dargınım kırgınım sana kızgınım
haksızlık vefasızlık bu
bu herşeyi inkar eden duygu
ne acı yazık
hiç üzülmedin mi, düşünmedin mi halimi?
hiç mi sızlamadı için?
bir tek iz bile yok mu bende?
ne acı yazık
kadınım söyle sen mutlu oldun mu?
bu deli adamı unuttun mu?
sevdin mi, gerçekten ah seviştin mi?
söyle onları da öptün mü?
ah bir de tuana'sı vardır. levent yükselin sesinin gücünü ispatlayan şarkıdır.


tuana, dallarına karlar yağıyor tuana
ay, yüreğine ayaz vurur da
sen üşürsün oralarda
uyan, artık uyan
kara gülüm zaman yok, kara gülüm
mekan yok
tut, asırlık umutlarla acılarla
tut, bırakma peşini hayatın ateşini gel
ah, akıp gider oyun akıp gider
devam eder hayat
ah, uyan da gel tuana
yüreğim kan ağlıyor
sana söz yine baharlar gelecek
sana söz ışık sönmeyecek
ölüm yok ki tuana uyan
şimdi yaşanacak...
med cezir gibi kusursuz bir albümle pop müzik piyasasına giriş yapmıştır,o dönemde ki eşi sertap erener gibi sezen aksu vokalisti olarak başlamıştır.* 90 larda çocuk olan biri bu albümdeki şarkıların hepsini hatırlar,o dönemde çıkmış bir çok iyi albümde bunu yapamazsınız, o zaman şöyle bir iddaa da bulanabiliriz, levent yüksel türk pop müzik tarihinin en iyi 10 albümünden birini yapmıştır.

beni bırakın
bu gece son
dedikodu
kadınım
med cezir
tuana
uçurtma bayramları
yeniden başla
yeter ki onursuz olmasın aşk
istanbul
özlem tekin'in yazmamışlar kendi karakterinde yorumlayıp parçanın aslını güzel yaşatmıştır.
ilk albümünü baş ucu albümlerimden biri olarak devamlı dinlediğim ama sonrasındaki albümlerinden aynı tadı alamdığım başarılı yorumcudur.
ben senin bildiğin erkeklerden değilim dediğinden beri her gördüğümde her duyduğumda içimin bi hoş olmasına neden olan sevimlilik muskası sanatçı.*
kendisinden gelen şu açıklamayla buz gibi soğudum... “eurovision zaten beste ve şarkı yarışması değil, geylerin yarışması! katılmadığımız isabet olmuş. yarışma hangi ülkede yapılırsa yapılsın, geyler gidip birinciyi belirliyor. böyle olmaz ki”

noluyo lan bu sanatçı kesimine... yok mu bunların gündemde kalabilmek için yapabilecekleri başka bişiler! sibel can gibi kilo alıp verseler ya sadece!

http://lgbthayat.blogspot.com/
eurovizyon hakkındaki açıklamasıyla, nerden baksanız gerzekçe açıklamanın kitabını yazmış, an itibariyle ne kadar homofobik ve dar görüşlü olduğunu cümle aleme ilan etmiş şarkıcı. hayal kırıklığı. geyleri aşağılama mı istersiniz, oraya katılan şarkıcılara/gruplara (ki biri de eski eşi sertab'tı) saygısızlık mı dersiniz, hepsi bu seksist söylemde!

bakın ne demiş: “eurovision zaten beste ve şarkı yarışması değil, gay’lerin yarışması! katılmadığımız isabet olmuş. yarışma hangi ülkede yapılırsa yapılsın, gay’ler gidip birinciyi belirliyor. böyle olmaz ki” dedi. (kaynak hürriyet)
valla düpedüz saçmalamış. sonucu geylerin belirlemesi meselesi zaten saçma da( halk oylamasıyla değil mi bu? diyelim çoğu ülkede geyler ilgi gösterip çoğunlukla oy veriyor. e bu geylerin hepsi aynı şeyden mi hoşlanıyor kardeşim? )koca dünyada çoğu şeyi heteroseksüellerin tercihleri, yönlendirmeleri, kararları belirlerken hiç sorun olmuyor ama geyler bir yarışmayı belirleyince mi batıyor millete? of yani tutulacak yanı yok sözlerin. bir de merak ettim: onca yıl rafine müzisyenlerimizin zaten kaale almadıkları bir yarışma değil miydi bu? şimdi mi önemser oldular? tüm geyler aynı müzikten mi hoşlanıyor bir de? gey barlarda tektiplik olduğuna bir şey demiyorum, benim için de sorun. halk müziği, alaturka vs. dinleyebileceğim bir gey kafe-bar hayalim var yıllardır. açılsa eminim gideni de olur. bu sektörde olsam kesin açardım da.

sonuç olarak: bizimle değilsin levent yüksel!**
eurovision'la ilgili yaptığı homofobik açıklama ardından yan çizmeye çalışan sanatçı. gelen tepkiler ardından röportajım çarpıtıldı desede biz kendisini tanıdık, kıvranmasına gerek yok. keşke hafızamızdaki o romantik şarkıcıyı, homofobik bir şarkıcı eskisine çevirmeseydi. ne diyelim hayırlısı olsun... bu aşkın katili sensin levent!
türkiye'deki en iyi erkek seslerinden biri. tuana şarkısını onun gibi söyleyebilecek bir ikinci sesi daha tanımıyorum. canlı sahnesi de oldukça eğlencelidir. genelde jolly joker'de 2-3 ayda bir konser veriyor, şiddetle tavsiye ederim gitmenizi.
12 nisan'da jolly joker'de konser verecek olan sanatçı. benimle gidecek birini bulursam kesin orda olacağım.duyrulur. *
topyekün isimli son albümü epey kalitesiz olan, albümü tutmadı diye agresif bir ruh hali içine girmiş olabilecek şahıs. yoksa böyle saçma bir açıklama yapmasının başka bir sebebi olmalı...
  • /
  • 2