lgbti hapishanesi

sözlüğümüzde lgbt hapiste, hapiste lgbt olmak, hapishanelerdeki eşcinseller diye başlıklar var. güçlü olanın kafasına göre takıldığı, adaletin yerini bulmadığı, keyfi işler durumuna düşülen ülkemizde en çok çile çeken lgbti bireyler için 2017 yılında inşaası bitirilecek şeklinde haber edilen hapishaneler. ürkütücü ve tehlikeli geliyor bana. dünya üzerindeki tüm eşcinselleri toplayıp yok etmek konusu aklımda beliriyor istemeden. ötekileştirme ve nefret kol gezer orada eminim. voltaçark kitabını okuyabilirsem fikirlerim ve düşüncelerim netleşecek diye düşünüyorum.
sözde sorunu çözmeye yönelik bir adım gibi gösterilen, ancak cinsel yönelim bazlı ötekileştirmenin alasının yapıldığı sözde devlet düzenlemesi. sorun böyle çözülmez. suçluysa, insan olarak ayrıştırın insanları ibne olarak değil. siyasi mahkumların hırsızlardan, katillerin çocuk itismarcılarından ayrı tutulmasını anlarım; ancak bu kabul edilemez.
voltaçark kitabını okuduktan sonra lgbti bireylerin cezaevlerinde yaşadıklarına tanık olunca bu proje bana daha da ürkütücü gelmeye başladı. ilk duyduğumda "aa evet hoş olabilir" demiştim ama şuan fikirlerim tamamen değişmiş durumda. bu konuyla ilgili ciddi çalışmalara girilmeli.

ayrıca;

(bkz: homojen dergi rosida koyuncu voltaçark röportajı)
zagor'un kaleminden "açılması planlanan lgbti ceza infaz kurumu'na eleştirel bakış" yazısı.

https://homojendergi.com/acilmasi-planla...
açılması yeniden gündemde olan hapishane. cisst yeniden gündeme gelen lgbti hapishanesi açılması iddiasını ve açılacaksa sistemin nasıl işleyeceğini adalet bakanlığı'na sormuş. eğer yapılırsa toplumda dışlanmamızın yanına cezaevlerinde de ayrıştırılmamız eklenecek gibi duruyor.
https://m.bianet.org/bianet/lgbti/195386...