lubunca kelimeler

dünyanın en saçma ve gereksiz dil bozması.
bazen işyerindeki arkadaşlara madilik yapma diyorum anlamıyorlar
iskender paydaşın saçı kesin perma..
kıııızz verengül...
oturduğun tabure mincoya kaçtı, mıncoda faraşmış kıh kıh.
tümünden nefret ettiğim kelimeler gay olmanın da bir adabı var bu şekilde kendince bir dil kullanmak yüceltici değil aşşağılayıcı bana göre
genelde her kahkaha sonunda aaayyyhhh rahmiiiiimm diye bağıran insanların kullandığı kelimelerdir.
saçma ve gereksiz degildir. mizah olmadan hayat olmaz. sizi bütün renklerinizden, insani melekelerinizden arindirarak sadece " ibne" diye nitelendiren erkek egemen sistemin seksist dilinden bir nevi intikam almak amaciyla yaratilmistir. bu gün itibariyle basit bir mizah unsuru gibi görünmesine ragmen, her bir kelimenin tarihsel arkaplaninda binlerce hüzünlü hikaye yattigina eminim. bugünün "elit gay" leri nefret ediyor olabilir ama unutulmamalidir ki türkiyede escinsel kültür birazda lubunya kültürüdür. malesef sagcilarimiz ve solcularimiz gibi, geylerimizde, tarihsel miras meselesini zenginlestirici bir tarihsel deneyim olarak degil, utanilacak bir yerellik gibi görüyorlar. alenen madilik yapiyorlar.
pek bilmediğim ama bir cümlesini çok kullandığım, resmen benimle bütünleşmiş sözlerden birisidir gullüm *

cümle içinde kullanmam gerekirse;

ayyyyyyh gullüm var koş aplaaa
en sevdiğim kelimedir :

madilik şugariyeti*

lubunyanın kendini koruma amaçlı kullandığı çeşitli silah/silahçıklara denir.

(bkz: biber gazı)
(bkz: maket bıçağı)

hatta ani gelişen saldırılarda kendi madilik şugariyetinizi yaratabilirsiniz. elinizdeki bira şişesini duvara/yere vurup kırın ve saçın dehşetinizi.
bazen karşılaşıyorum bolca kullanan arkadaşlarla.
hoş ne dediklerini anlamıyorum ama söyleme şekilleri, bastıra bastıra söylemelerinden ya da yaptıkları vurgulardan vs komik geliyor.
anlamını bildiğim bir, iki kelimenin de dilimde yer etmemesi, en büyük şansım. yoksa kullanırım olur olmaz yerde.
sekiz ay önce falandı sanırım, birisi "senin gibi balamozlardan" hoşlanıyorum, demişti. iyi anlamda mı kullanılıyor, yoksa kötü anlamda mı, öğrenene kadar bayaa bir araştırma yapmıştım. salaklığa bak, ahahah.