lubunik

kendisini "gökkuşağının altında fink atan adam" olarak tanımlayan bir arkadaşımızın hazırladığı adından da anlaşılacağı üzere lubun odaklı bir lgbt bloğu. okumak , kendinden bişeyler bulmak gayet mümkün.

http://lubunik.blogspot.com adresinden ulaşılabilir.
çok sevdiğim bir arkadaşımdır kendisi. "rita ile bir dark room macerası yaşamak" adlı anısında bilin bakalım kimden bahsediyor? *
herhalde bu lubunya’dan türetilmiş bir kelime olmalı. minik lubunya gibi bir şey. aklıma hemen bamya geliyor, ne kadar da çok severim, etlisini, zeytinyağlısını. lubunik de öyle düşünmüş olacak ki kırmızı önlüğünü takmış, şıkır şıkırdım mutfakta bamya ayıklıyor. çünkü akşama misafiri var ve çünkü o bol acılı ve ekşili, tavuklu bamya yemeğine bayılır. kıbrıs’ta tavuklu bamya yemeği yaparlar, arkadaşından öğrenmişti. kıbrıs’ta ayrıca tavuğa “bulli” derler ama bunun konumuzla alakası yok… neyse efendim, lubunik bamyanın kıç kısmını ayıklarken cep telefonuna bir mesaj geldiğini duyar, “canım benim, bu akşam gelemeyeceğim, hanım bizim durumu çakmış olabilir, bir süre haberleşmeyelim”. lubunik pert, bamya sakin, randevu iptal, içindeki ses ona totoşuyla gülerek tüm bamyaları çöpe atmasını söyler. (sevdiğim bir blog yazarıdır)
ahanda sözlüğe yeni kaydolmuştur. gelişiyle sevindirmiştir. çömezlik entrylerini girmesini ve aramıza katılmasını iple çekiyorum. hoşgeldin.

(bkz: askk)
kendisi bir de şu sıkça bahsettiğiniz internet tabirlerinden anlasa bu işi kıvıracaktır.
artık bizimledir. bizi bırakmayıp hep yazsındır.
içten uslübu ve kelimeleri olduğu gibi kullanmasıyla dikkatimi çeken bir blog yazarıdır. hoşgelmiştir sözlüğe *
hoşbulduktur.n'oluo be hihihhhihiihihiii
değerli arkadaşımın lubunik.blogspot.com'da yer alan benim ve kitabımla ilgili yazısı.... http://lubunik.blogspot.com/2013/03/aslinda-yasamakbasli-basina.html
ayı sözlük birinci yazarlar zirvesi'nde sanırım hiç bir yazarla tanışmadı. neden tanışılmadı, kaynaşılmadı anlamış değilim. tam anlamıyla şeker ötesi bir adam oysaki. bloguna çok gömülüyor, sözlüğü takibe devam ederse daha bir çok zirveyi birlikte yaparız gibi geliyor bana. birde kitabın çıkınca bana haber ver mutlaka.
nefesi kuvvetli biri ona 'tuttuğun altın olsun' demiş herhalde küçükken...*
ayı sözlük birinci yazarlar zirvesinde yerini alan sevimli, iyi bir insan be... canım benim...