malta

italya nın güneyinde küçük bir ada ülkesi. malta, comino ve gozo adında üç adadan oluşur. gozo ikinci büyük adasıdır ve orada da yerleşim vardır. comino ise iki ada arasında küçük bir kara parçasıdır. ben oradayken sadece bir aile yaşıyordu comino adasında. daha avrupa birliğine üye olmadıkları dönemde bile tüm maltalılar ingiltere de eğitim alma, oturma ve çalışma iznine sahiptiler. doksanlı yıllarda malta da üniversite yoktu. liseyi bitiren tüm gençler yüksek öğrenim için ingiltere nin yolunu tutuyor ve genelde de emekli olana kadar orada kalıyordu.
ingilizcenin resmi dil olduğu bu ülkede herkes kusursuz bir britanya ingilizcesi konuşur. o yüzden dil okulları çok meşhurdur. son derece açık fikirli ve rahat insanlardır. sokaktaki tüm arabaların camı sonuna kadar açık, kontak anahtarı üstündedir. arabayı çalsan nereye kaçacaksın ki. meclise gidip cumhurbaşkanını makamında ziyaret edebilir, kitapçılardan gay dergilerini göğsünüzü gere gere alabilirsiniz.
olgun erkeklerden hoşlananlar için burası yeryüzündeki cennet gibidir. sokaktaki her on erkekten dokuzu daddy dir. türk olduğunuzu söyleyince ağızları kulaklarına varır. malta nın tarihinde elde ettiği tek zafer, 50 bin malta şovalyesinin 300 bin osmanlı askerini yendiği savaştır. zaten her hafta bir şekilde bu olayla alakalı bir tören vardır.
genç kızların bekarlığa partileri güzeldir. gelin adayı düğünden bir gece önce gelinliğini giyerek tüm kız arkadaşlarıyla üstü açık bir otobüse doluşur ve ellerinde şarap şişeleri, tüm adayı turlarlar. sokakta gördükleri genç erkeklere laf atıp asılırlar. çok yakışıklı birini görürseler ona asılma ve taciz etme hakkı gelin adayınındır.

özet: güzel bir ülkeciktir.
yurdum üniversite öğrencilerinin londranın pahalı olmasından dolayı dil okulu için 2. tercihi
evlilik eşitliğinin onaylandığı bir başka ülke. çoğalarak artın, numune olarak dünyada bi biz bi rusya kalalım!

https://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/07/...
arapça konuşup da eşcinsel evlilik eşitliğine sahip tek ülke. dilleri çok hoş.