marion cotillard

1975 doğumlu fransız aktrist. özellikle edith piafın hayatını anlatan la mome filminde piaf'ı canlandırarak büyük film yıldızları arasına genç yaşında girmiş, bu rolüyle oskar kazanmış, bundan sonra hep yüksek çıtalı filmlerde (örn. (bkz: başlangıç) ) oynamıştır. bu role seçilmesinde, gözlerinin piaf'a benzemesi ve şarkı söyleyebilmesi etkili olmuştur.
kendisini jeux d enfants filmiyle tanımışımdır.böyle duru güzellik böyle anlamlı bakan gözler böyle muzip tavırlar başka kimde var söyleyin bana.oyunculuğu muazzam erkek olsaydım bütün ömrümü kendisine adamayı bir şeref bilirdim efendim.
kadın olsam böyle olmak isterdim dediğim 2 aktristen birisidir*. yüzü o kadar güzel ve sınıfsızdır ki, 1900lerin basında bir fahişeyi de canlandırabilir, 90lardaki bir junkieyi veya asaletten ölen aristokrat bir ailenin kızını da. ayrıca 37 yaşında olup halen 31-32 göstermesi de ayrıca şaşırtır insanı. guillaume canet ile beraberdir ve bir cocukları vardır.

yüz yapısındaki güzelliği inanılmazdır.
ölmese iyi oyuncu aslında.
film sektöründe feminizme yer yok demiş bir dangalaktır. iyi oyuncudur lakin kafasının içi aktörlüğü kadar iyi değilmiş anlaşılan http://www.theguardian.com/film/2015/sep...
ingilizcesiyle şaşırtmış nadir fransızlardan...