moral sikme çabaları

allem edip kallem edip üç kuruşluk moralinizide bozma çabalarıdır.
+ nihayet uyandın yahu *
- insan bi günaydın der
+ ebeni ama şimdi yani!
(bkz: moralinizi çat diye bozan şeyler)
-yani tabi şimdi ilişkin iyi gittiği için böyle düşünüyorsun ama aslında gerçek aşk diye bir şey yok. bitiyor yani sonuçta.

aşka inanmayan insanın mütemadiyen yaptığı moral sikertme halidir. ben de yapardım zamanında aşkım bitse hiç acımam yine yaparım.
ateist, satanist, anarşist "ahlak" düşmanlarının çabalarıdır.

edit: moral kelimesinin sözlük anlamı: ahlak, etik.
patron ve mudurlerin bazilari eziktir. beceriksizlerini ortmek icin bu yontemi kullanirlar. bissuru mevzuda acigini yakalamaya calisirlar. nafiledir. neden boyle boyle yapiyosun diye sikayet ettigi seyin aynisini kendisi de ozenerek yapinca, sana kac kere renkli renkli new balance ayakkabilarinla ise gelme demedim mi diye sacmalayip bi hafta sonra ayni renk ayakkabidan alinca moral bozmayi gecer ve dalga konusu haline gecer.

etrafinizda moralinizi bozmaya calisan birileri her zaman olacaktir. farkli oldugunuz icin, farkli dusundugunuz icin, insanlarda kendi baslarina kaldiklarinda tirnak kemirten kiskanclik krizlerine sebep oldugunuz icin ve parladiginiz icin. sabirla gulup geciniz ve ezikliklerini cevresine mukemmel bir dedikodu istahiyla yayiniz. keyfini cikariniz.
kendi kendime girdiğim paranoyalardır, takıntılarımdır.