mucize doktor

güney kore'de "good doctor", amerika'da "the good doctor" adlı dizinin türkiye'deki versiyonu. en basit tanımıyla otizmli bir cerrahın maceralarını anlatıyor. amerikan versiyonu çok etkilemişti beni. oyuncusu freddie highmore'un kalitesinden olsa gerek. izlemem heralde, aynı hikaye sonuçta ama umarım hikayeyi birkaç bölümde harcayıp devamında saçmalamazlar.
taner olmez ve onur tuna birbirine cok yakisiyorlar gorsel olarak. tabi kezban seyirci icin ikisine de kiz arkadas ayarlayacaklardir.
pek çok ithal dizi gibi bambaşka bir senaryoya ve karakterlere sahip olma kaderinden kaçamayacaktır.
taner ölmezin yeteneklerine emanet olduğu ve hali hazırda yazılmış senaryosununda varlığı düşünüldüğünde heyecanlandıran dizi.
artık acabaya yer bırakmayacak şekilde ali ve fermanın birbirine yürüdüğü dizidir. yok şalını boynuna dolamalar, yok saçını okşayarak offf ölüyorum! bunun nesi abi kardeşlik lan?!? şu ara izlediğim tek dizidir.
doktor ela nın girişiyle dizinin seyri değişti gibi gözüküyor. kim unutabilir ki doktorları?
tüm türkiye'nin gözü yıllardır doktor ela'yı arıyormuş meğerse...
orjinalinde midesine bypass yaptırp zayıflayan adamın evli olduğu kişi de erkek. tıpkı umutsuz ev kadınlarında bree van de kempin oğlu andrewı gay yapamadıkları gibi burda da gayler yok sayılmış. eskiden dizilerde gayler olurdu.
bir istanbul masalı zekeriya, 24 saat mi ne ordaki zengin ailenin ufak oğlu. son senelerde gay kelimesi bile geçmiyor.
ali ve ferman gay zaten, yan karakter gay olsa nolur olmasa nolur.