murat özdemir

masterchef türkiye yarışmasıyla tanınan dengesiz davranışlarıyla dikkatimi çeken psikopat. yarışmadan diskalifiye olduktan sonra çektiği videolarla da normal olmadığını kanıtladı. psikopat diyorum çünkü en son çektiği videoda papağanının boğazını sıkarak "acun de ulan" şeklinde hayvana eziyet etmesi tüm ülkeyi ayağa kaldırdı. yarım saat içinde evinden gözaltına alındı. muhtemelen serbest kalacak fakat papağanın tekrar ona verilmemesi tek isteğim. herkes hayvan sahiplenemesin aslında, önce bir testten falan geçirilsin. bu herif gibi akli dengesi yerinde olmayan kişilere bu izin verilmesin.

https://www.birgun.net/haber-detay/papag...
televizyonun son dönemde yarattığı en büyük çöplerden biridir. ancak asıl sorun adamın ruh hastası olması değil toplumun ruh hastası olmasıdır. adamın masterchef programındaki bütün delilik belirtileri ve diğer yarışmacılara yaptığı her türlü terbiyesizlik reyting uğruna görmezden gelinmiş, ancak çok soylu o. çocuğu sunucu piçlerin konuşurken sözünü kesiyor diye yarışmadan diskalifiye edilmiştir. bu adamın sosyal medyada da fenomen olması ve fan sayfalarının açılması aslında bizim toplum bazında da çok ciddi ruhani ve ahlaki sorunlarımız olduğunu gösteriyor. bundan sonra olacaklar ise şimdiden belli, yeni bir ajdar bulunup ünlü edilip sonra da taşlanacak.
papağanının korku bağırışlarını duyunca üzüntüden ağlayacağım geliyor.
papağanı ölmüş. çok üzüldüm. hem de çok.
işkence ettiği papağanın dizinde çıkık, başında da doku zedelenmesi oluşmuş.
tüm çabalara rağmen kurtarılamamış.

https://patiliyo.com/yaziklar-olsun-mura...
aynı isimde bir psikopat daha var. istanbul eyüp'te 1 ay içinde kezzap ile yakılmış 100 e yakın kedi bulundu. bazıları iç organları parçalanarak acı içinde ölmüş, bazıları ise tedaviye ve bakıma muhtaç halde yaşam mücadelesi veriyor. davası devam ediyor, yarın tekrar davası görülecek. tez zamanda cezasını çekmesini diliyorum.

buraya imza kampanyasını da bırakayım,

https://www.change.org/p/ey%C3%BCp-te-ke...
8 martta görülecek davasına katılmadı, hakkında yakalama kararı verildi. 7 yıla kadar hapsi isteniyor. kezzap ile öldürdüğü kediler sahipsiz olduğu için bu da ibrahim keloğlan gibi serbest bırakılır muhtemelen. öldürülen canlı sahipli olduğunda mal olarak değerlendirilerek "mala zarar verme" gibi bir değer biçiliyor fakat sahipsiz olunca hiçbir değeri yok.