nicole kidman

bence hani bir hollywood starı kavramı vardır ya, marilyn monroe, rita hayworth gibi. bir yıldız olma, erişilmesi zor bir yerlerde olma hali. bence bu kavrama günümüzde tek yakışan star o.
bence güzelliği ile de yeteneği ile de bambaşka. kimse onun kadar çapkın bakamıyor, kırılganlığı da baştan çıkarıcılığı da bu kadar yakıştıramıyor, ben gay halimle bir hoş oluyordum moulin rougedaki hallerine *
http://farm1.static.flickr.com/192/496271517_b1c7153282.jpg
en iyi oyunculuklarını hep gerilim filmlerinde afişe etmiştir kendisi. the others ve her bünyeye gelmeyen deli saçması fur : diane arbus portrait cool ve ikircikli, tedirgin ruh hallerini hemen her filminde göze çarpar. ikizler burcuydu kendisi. (ne gerek varsa burcuna)
ayrıca naomi watts ın bugünlere gelmesine yardımcı olmuştur. hatta naomi nin kocasıyla fingirdemiştir bi dönem.
gözleri çok güzel olan oyuncu.
fazla sayıda botokslandıktan sonra kaşını dahi oynatamaz hale gelmesi sebebiyle gözümden düşmesi an meselesi olan kadın. oysa ki o gözlerden ve mimiklerden içimize işlemişti the others'taki tüm gerilim. moulin rouge'un başucu filmlerimden biri olmasının da müsebibiydi belki de.
the peacemaker'la farkına vardığım insanüstü güzelliğe sahip oyuncu. o filmdeki iğrenç saç ve makyajına rağmen etkilemeyi başarmıştı beni. ardından gelen filmleri bakınız vererek buraya yazmaya gerek var mı bilmiyorum ama the others, dogville, the hours ve vazgeçilmezim moulin rouge benim için bambaşkadır.
the nymphomaniac da oynayacaktır. trier ve skarsgard ile tekrar bir arada.
one day i'll fly away... bu şarkıyı ne de güzel söylemiştir. bu arada kendisi bana hep vampirleri hatırlatır bembeyaz cildi ve garip ışıltısı ile... bence film yapımcıları değerlendirmeliler...
soğuk ve güzel kadın tanımının en iyi örneğidir. bir zamanlar akıllara zarar bir güzelliği vardı. ne yazık ki o güzelim yüzü lifting operasyonu ve botoxa kurban verdi. söylenen o ki kendisi de sonuçtan pek memnun değilmiş. yine de nicole kidman, nicole kidman'dır. the others'daki control-freak anne, eyes wide shut'taki alice, dogville'deki grace, the hours'daki virginia woolf ve moulin rouge'daki satine karakterlerini ondan başka kim oynayabilirdi ki? seni seviyorum porselen kadın...
iyi bir oyuncu. lakin fazla "oyuncu". aslında oyunculuğunu beğenmekle beraber takip ettiğimi söyleyemem. bunda kendisine yaptırdığı müdahalelerin katkısı da var. yalnız, the birth'deki hali çok çekici, rabbit hole'daki oyunculuğu gayet lezizdir benim için.
gelmiş geçmiş, en güzel burunlu aktris. minik ağzının nazar boncuğu olduğunu düşünüyorum.