oğlak burcu

inatçı keçi seni. seni gurur budalası, pire için yorgan yakan şapşal seni. dobralıkla patavatsızlığı bunun kadar karıştıran başkası yoktur şu cihanda. her an bir siniri krizi geçirmeye müsaittir. onun için o daha iyi, bu daha kötü gibi bir ayrım genelde yoktur. iki şey arasında kıyas yapamayacak kadar absürt ve gereksiz bir insandır. bu nedenledir ki, çok mecbur kalmadıkça saçlarınızın yeni şeklini, kıyafetinizde yaptığınız değişikliğin nasıl olduğunu, bu rüküşten veya daha doğrusu bu garip insandan başka birine sorsanız iyi edersiniz. yani biraz kaz kafalının tekidir. onun aklı fikri arkadaşlarıdır. sonra da onlardan yer nanayı , görür hanyayı konyayı. özel hayatının didiklenmesinden hiç hoşlanmaz. sanki kimin umurundaysa, bunun kendi gibi sıkıcı kurallarla boğulmuş özel hayatı. eğer bir filmi onunla birlikte izleme gafletine düştüyseniz şayet, size durup dururken, oyuncunun en son ne söylediğini sorar. filmin her sahnesinde yorum yapar, o da olmadı absürt bir şey bulur kafanızı karıştırır. olmadık yerde güler, olmadık yerde soru sorar. onu sorar, bunu sorar... sanki mezar taşına yazdıracak, yıllarca bilmem kimlerin canına tak ettirip öğrendiği onca gereksiz bilgiyi.
(alıntı)
hiçbir oğlak 30 yaşından önce kendi özelliğini göstermez tam olarak . çünkü yönetici gezegen satürn yani yıldızların öğretmeni , 30 senede dönüşünü tamamlayıp oğlağa döner.bu esnada oğlak burcu yaşar , görür ve biriktirir. sonra işte o hayattaki başarılı ve seksi oğlaklar gözükmeye başlar.
22 yıldır oğlağım.
sert. burnu havada. ukala. agresif. hırslı. çalışkan. tuttuğunu koparan. kariyer sahibi * *. kendini ezdirmeyen. gururlu. anksiyeteli. obsesif. yenilikçi. sabırsız. iş bitirici olarak tanımlayabilirim kendimi.
iyidir be oğlak burcu. hani iç dünyasında fırtınalar kopan, sürekli bir şeyler düşünen, hesaplayan, tartan biçen, düzenli olmayı seven, çalışkandırlar. kendilerini de severler biraz, yalan yok. iş insanıdırlar, buna işini teslim et gerisini düşünme.
hoşlandığım kişinin burcudur. bir süredir araştırıyorum. bu konuda bulduğum en iyi materyal ; http://www.uzmantv.com/oglak-burcu-erkeg...
eski sevgilimin burcudur, kendisine hediye olarak aldığım "sekstroloji" kitabı ona veremeden ilişki bitince elimde kalmıştır, isteyene hemen pazartesi postalayabilirim *

bir alıntı: "birlikte olduğu seksi güzellere sevgiyle karışık kıskançlık duyan oğlak, yatakta onlardan özel ilgi bekler. sırtüstü yatıp seksin keyfini çıkarırken, eşinin işi aceleye getirmeden, sevgiyle ve özenle onu doyuma ulaştırmasını ister. yatakta sertlikten ve sabırsızlıktan hoşlanmaz, her şey belli bir hızda, sakince yapılmalıdır..."

*
işkolik...fiziksel olarak beni çok çeken bir burç ama karakteri hiç çekmiyor...
ukdecinin notunda cimri olduğuna vurgu yapılmış. rol modeli abimden yola çıkarsak alakası yoktur ki tam tersi çok eli boldur. ha yükseleni başaksa bu erkeğin ona bir şey diyemem. kafasının dikine giden halleri sizi delirtebilir, zeki ama çalışmıyor hocası bunlar, aşırı sosyal, sevecen ve sıcak kanlılardır, kurbanlarını bu şekilde rahatça avlayabilirler, sürü halinde sarp kayalıklarda yaşa... laaan, zaman zaman bu rahat davranışları can sıkmaya başlayabilir, fazla yüz verirseniz astarını da gözden çıkarmış sayılırsınız. inatçı olabiliyorlar demiş miydim!
birçok sözlükte, ağzını doldura doldura sövülen burçtan insanlardır. muhtelemen, psikolojik analizleri insanların üzerinde denediği için bu küfürler ile anılıyorlar.. ama bence, zodyak'ın en dürüst adam ve kadınları bu gruptan çıkıyor. sadece onu anlamak için, biraz çaba harcamak lazım, çaba harcamadan ve herşey hazır gelsin diyenler gitsin. onlar gitmezse, erkek zaten onu kovacaktır. tanımak için bir şans vermek lazım, vermiyorsa zaten kendi kaybeder. böyle sadık bir arkadaş, dost ve sevgiliyi başka bir yerde bulması zor.
plan ,proje ,zaman ,strateji ...
zor erkeklerdir ama tüm kirli davranış ve düşüncelerine rağmen bir şekilde masum kalabilmeyi becerirler. elbette istisnaları yok değildir.
inatçılık en bilinen özelliğimiz olsa da çalışkanlık, irade sahibi olmak, mantığıyla hareket etmek, eli açık olmak ve insanlara güven duygusu vermek bizi biz yapan özelliklerimizdir.
adı burcu olan bir oğlak canlandı zihnimde ilk. sonra güldüm kendi kendime.
bir oğlak herkes tarafından beğenilmek için herşeyi yapar . egoist ve narsist. sözüm meclis dışı dostlar ama tanıdığım tüm oğlaklarda mı böyle olur arkadaş . küçük dağları kendisi yaratmış edasıyla yürür . yapmacıklıkta daniskası .
evlerden ırak. tanrı korusun. arkadaş olmayı bile istemem bu burç ile hele bide gay ise hayatınızı ziker. israr,inat, kendini beğenmiş bir tip
eğer başıma bir şey gelmeyecekse mensubu olduğumu belirtmek istediğim burçtur.
oğlaklara not: n'aptınız siz ya? kedi canınızı sizin...
garip bir şekilde şimdiye kadar hangi adama aşık olsam, ama gerçekten aşık olmak en sevdiğin pastayı paylaşmak veya o üşümesin diye üzerindeki ceketi çıkarıp vermek gibi, hepsi oğlak burcu çıktı. hepsi. hepsi. evet.
  • /
  • 2