okulda 5. sınıflara başörtüsü reformu

bu reformu özgürlük olarak niteleyen ve büyük şovlarla ilan eden akp hükümeti aynı zaman diliminde yine okullarda dövme pircing vb. vücut estetik metaryellerini yasaklamış bulunmaktadır ve bu durumuda bir şovla duyurmaktadır . bu durumları şovla duyurmasındaki mantık yaklaşan milletvekilliği seçimi ,davutoğlu'nu akp'li seçmene sevdirmek ve reklamını yapmak ve yine 11 yıldır sürdüre getirdiği din kullanma oyunu ve gündem değiştirme dikkat dağıtma taktikleridir . ve aynı zamanda lâik devlet anlayışına ve anayasaya karşı açılmış yeni ve son savaşlaröndan biridir . akp iktadırına tapan kitle ise bu oyunlara inanmakta ve 10 11 yaşında bir kız çocuğunun başörtüsü takmasını özgürlük ,ama 10 11 yaşındaki bir erkek veya kız çocuğunun vücudunda estetik metaryal olmasınò yalnış ,kötü ,şeytani bir durum olarak görmektedir . ne yazık ki bu eğitim öğretimle büyüyen çocuklarda ileride ülkeyi daha yaşanmaz bir ülkr hâline getireceklerdir . akp hükümetinin eğitim sistemini eleştirenler aslında büyük bir yanılgı içindeler aslında akp hükümetinin eğitim sistemi onlara göre mükemmel işliyor ve ileriye yatırım yapıyorlar . bu gün bir imam hatip orta okulu ile normal ortaokul karşılaştırıldığın eğitim müfredatı arasındaki uçurum rahatça göze çarpıyor .
"reform" terimini haketmeyen, var olan yapıyı daha "ileriye taşımak" yerine, "geriye devrilim" yaparak çökerten ve islamcı faşizmin tavan yaptığını gösteren yönetmelik değişikliğidir.
bence iyi olmuştur. bu çocukların ilerleyen yaşlarda daha muhafazakar değil daha ateist olacaklarına gönülden inanıyorum.