onur haftasında bütün partilere katılıp onur yürüyüşüne katılmayan insan

parti parti elinde içkisiyle dolanıp koli peşinde koşan, ancak onur yürüyüşüne katılmaktan utanan insanlardır. az sayıda da olsa vardır bunlardan. utanacağı faaliyetleri karıştırmasıyla beyinlerde doğal olarak soru işaretleri meydana getirirler.

+ ay canım chianti'deyim şu an, sanırım bu gece uzun olacak.
- vay süper, yarın yürüyüşten sonra kapanış partisine katılacağım, beraber gideriz!
+ tatlım ben yürüyüşlere katılmıyorum, herkes bana bakıyormuş gibi geliyor.
- çok önemseme orada toplanan herkes zaten lgbt bireylerin özgürlüğü ve onuru için yürüyor.
+ yok yok olmaz valla, hiç rahat edemem ben öyle ortamlarda! partyde görüşürüz.
- peki canım, kolilerine yakın bana uzak ol.
eşit hak ve özgürlük noktasında nutuk atan, kendini modern çağdaş ve özgürlükçü diye tanımlayan kişilerin kendilerini "koruma" amaçlı katılamayacaklarını açıklamaları ironidir. arkadaş olmaktan ve yanımda dolaştırmaktan rahatsız olduğum insan modeli. hatta insanımsı modellerdir.
partilerin sadece onur yürüyüşüne katılacak olanlar için ısınma amaçlı düzenlendiğinden haberdar olmayan insan. belki dışarda görünecek cesareti yoktur, belki aktivist bir tarafı yoktur, belki farklı katkılarla kendini ifade ediyordur. ama en azından homofobik değildir ve gayleri de kendi içinde destek verme bazında yargılamıyordur. sanırsın herkes nerde dertli bir eşcinsel görse yardımına koşuyor, travestiler evlerinden atılırken kapıda beliriveriyor, her yıl gay prideda boy gösteriyor. çünkü gezi parkı olaylarına katılmayanlar düşman, pridea katılmayanlar homofobik.
yarım insanlardır. bir heteroseksüel cinsel yöneliminden utanmıyorsa biz neden utanalım?
ayı sözlükte böyle bir tayfa vardı zamanında, mesela sözlük zirve yapınca kimse zirveye katılmasın diye zirveyi sabote amaçlı alternatif zirveler düzenliyorlardı kendi aralarında. sonra sözlükten sevgili yapıyorlar ayrılınca da aynı kişi 10 yazarla çıkıyordu falan. içlerinden biri 58462152 km yoldan istanbul'a güya onur haftası için gelmiş ancak etkinliklere katılmak yerine taksimde bir hamamda 2 gün boyunca grup seks yaparak vaktini geçirmişti adamı hamamdan çıkarmaya ikna edemedik falan. olur öyle şeyler ya herkes aynı modda olmayabilir önemli olan kendi içinde çelişmemek.
oha vay mk. belki tepkim tuhaf gelebilir lakin kaç yıllık yazarım, olaylardan uzak kalmışım. olm hamama gitmişsiniz beni niye çağırmadınız? köşede iki şarkı söylerdim be.

(bkz: neler dönmüş serhat ya)
lgbti'nin açılımını bilmeyen insanlardır.