orochimaru

naruto -ve haliyle naruto shippuuden- manga ve animelerinin kötü karakteri. yılan adam. karizmadır, gelmiş geçmiş en iyi kötü adamlardan biridir.
naruto serisinin bence en hüzünlü karakterlerindendir. bir nevi lord voldemort gibi bir karakterdir.
üçüncü hokage'i boğazından çıkardığı bir kılıçla öldüren aynı zamanda geçmişte, öldürdüğü hokage'in öğrencisi olan multikötü. kendisi de bir sannindir.
sevdiğim naruto serisinin kötü karakterlerinden birisidir. ve söylenir ki sevdiği kız öldürüldükten sonra sevdiğini geri geri getirmek için yasak deneyler yapmaya başlar ve böyle böyle köyden atılır. inanılmaz zeki bir karakterdir ki bir çok yeni tekniği o bulmuş geliştirmiş aynı zamanda deneyci bir sannindir bu yönü bence onu bilim adamı yapmasa da ki insanlar razı oluyor yahu zorla arada yapıyor . özetle tıslayan kötü bir karakterdir . kötü derken serinin iyi çocuğu ve yaramaz olan kıyastaki kötüdür. ölümü uchiha elinden olmuştur ki uchiha yıllardır onu öldürmenin yolunu arayıp bulduğu kılıçla , o tekniğe kendini hazırlamıştır geliştirmiştir tabi , öldürülmüştür.
çatlak bilim adamı.villain'lerin tanrısı.ayağa yapışan sakız.cinsel yönelimi yılanlara yönelik olabilir.

serinin başından beri var ve büyük ihtimalle son bölümde de olacak.naruto evrenin de ki herkes ölse , bu adam yine bir yolunu bulup tekrar dirilir ve orada yaşamaya devam eder.çok güzel bir çift küpeye sahiptir.

ve dili sürekli dışarda gezer , dil uzunluğun da tek rakibi miley cyrus.