özlemek

şarkıların sizin yerinize konuşması olayıdır. daha önce sözlerine dikkat etmediğiniz şarkının sözleri size çok anlamlı gelmeye başlar.
kendisini özleyerek hayata ne kadar dışarıdan baktığımı yüzüme yüzüme vuran duygu. özlemle ilgili birçok şey okuyorum ve okuduktan sonraki tepkim hep "vay be, insanların özledikleri bir şeyler var," oluyor. nedendir bilmem uzun süredir hiçbir şeyi özlemiyorum. bazen aklıma gelen ufak anılar, güzel yaşanmışlıklar oluyor. sonra o yaşanmışlıkları yaşadığım insanlarla asla aynı şekilde beraber olamayacağımı biliyorum. onları da özlemiyorum sonra. mal gibi oturuyorum, biscolata-cafe crown yapıyorum efendim, şimdi yaptığım gibi. bu aralar pek bir infant olduğum doğrudur. allah canımı almasın.
yanındayken bile sana yetmeyecekmiş gibi gelme korkusu.
özlediğinde ya da özlenildiğinde taraflardan biri arayıp köpek gibi özledim demedikten sonra bu duygunun hiç bir anlamı yok. ona benzeyen kişilere dalıp gidersiniz..
çok ağır ve insanı yıpratan bir duygudur. aklı olan zaten burnunun dibinden yapar sevgiliyi, bilmem kaç km ötelere bakmaz...
kesinlikle ve kesinlikle sahip olmadığım bir duygudur.

çok sevdiğim insanları, ailemi dahi özlediğimi hatırlamam bir kez olsun. ama istisnalar da yaşanabiliyormuş. bir yandan da çok güzel bir hismiş. öğretenler sağ olsun.
sonunda kavuşmak varsa çok güzel bir histir. yan etkileri: %2 olasılıkla sivilcelenmeye sebep olabilir *
artık tek özlediğim şey sigaram...
bir şairin değişik boyutta ele aldığı özlem:

insan eski aşkını neden özler?
çünkü insan en çok kendini özler
o mutlu halini.
  • /
  • 2