redd

1996 da kurulan türk rock grubu.

http://www.redd.com.tr/


en sevdiğim türk rock grupları arasında yıllar önce 1 numarayı almışlardır,hala yerlerini çok sıkı bir şekilde korumaktadırlar.

roman kahramanı,
özgürlük sırtından vurulmuş,
sen kendin ol yeter,
aşktı bu,
astrotanrı...

gibi başyapıtları bulunmaktadır,daha nice güzide eserleri de vardır bunların ama burada dile getirip,nutella kavanozuna girmenizi engellemiyeyim,girin abi bu kadar olur.

ayrıca nutellanın mınakiym
yeni albümleri hayat kaçık bir uykudur'u yayınlamışlar bu güzel adamlar.
tapılası insanlar topluluğudur.
tamam güzel grup, özellikle doğan'ın şairliğine söyleyecek lafım yok. melodiler son birkaç albümdür aynı tip ve coldplay'e benzese de güzel, misal son klipleri "yavaş yavaş yavaş"


amma velakin sinirime dokunan fanboyları var bu grubun, özellikle doğan'ın!
favori türk rock gruplarımdan. tarzı hep aynı ama sözleri çok değişik.
(bkz: bahçelere dalardık )
hayat kaçık bir uykudur adlı son albümünü canlı da dinlemenizi tavsiye ederim. zira orjinalinden hiçbir şey kaybetmemekle birlikte artılarla dolu keyifli bir konser izlemiş olursunuz. ayrıca albümde benim de favorim olan şebnem ferah la bir düetleri de bulunmakta (bkz: sevmeden geçer zaman )
hayat kaçık bir uykudur adlı albümlerindeki yavaş yavaş yavaş isimli şarkısını hızlı bir şekilde günlerdir dinlememe sebebiyet veren nadide ve kalite kokan bir grup
canım vatanımdan evime dönerken uçakta dinlediğim, sevdiklerimden özellikle sevgilimden ayrılmamın da etkisiyle beni hıçkıra hıçkıra ağlatan aşktı bu şarkısının sahibi grup.
aşktı bu şarkısına çektikleri klip de pek güzel olan grup.ayrıca mor ve ötesi gibi sisteme giydiren şarkıları da vardır. geçen sene canlı dinleme fırsatı da bulduğum ve performanslarına hayran kaldığım grup. grup üyelerinden doğan duru ve güneş duru ikiz kardeştir. masal adlı şarkıya çektikleri klibin televizyonlarda gösterimi yasaklanmıştır. klip için:

dağıldıklarına üzüldüğüm gruptur.
çook değiştim ben artık melek değilim*
  • /
  • 2