saç kestirmek

bunalım belirtisidir. yada boyatmaktan yanan saçlardan kurtulma amaçlı yapılan eylemdir.
küçükken nefret ederdim bundan.o zaman babamın beni götürdüğü berberin eski makinesinin saçlarımı yolmasından mıdır,yoksa saçımı kestirince yeni doğmuş sıpaya benzememden midir bilemiyorum ama hala berbere giderken ayaklarım geri geri gider.belki de bilinç altımda berber dayaması nın travmatik izlerini tasıyor da olabilirim.
an itibariyle gerçekleştirmek üzere yola çıktığım eylemdir. sonucu bende merak etmekteyim.
sıkıcı olabiliyor. şahsen ben mümkün olduğunca sıfır yapıyorum.
yazın kenara; 2020'de bir virüs salgını sonrası herkes papaz gibi oldu. evde kendi başına saç kestirmek isteyenler keloğlana döndüler. daha sonra berberler tekrar açıldı, dirseklere yine değdirildi, saçlar yine kesildi.
şu sıralar bilim-kurgu filmi gibidir. 21. yüzyıl sen nerelere kadirsin.
bundan sonra britney spears 2007 krizi gibi her 2 ayda bir saçlarımı kazıtarak bir süre ampül gibi dolaşmayı planladığım stres attıran eylemdir
3 aydır gitmiyordum ve bugün gittim. hijyen ve corona ayağına sağlam geçirdiler. plastik örtü ve kullan at havluların acısını bir şekilde çıkarmaya çalışmışlar. sanırım evde kendi işimizi göreceğiz.
bir ay olacak ki uzatma kararı aldım. uzatma kararı almadan önce on günde bir mutlaka kuaföre giderdim. severim saçlarımda yenilikleri, değişimi. birde ara ara renk değişimleri tam benlik.
  • /
  • 2