san junipero

black mirror..3.sezon..4.bölüm.. söylemek istediklerim bu kadar: kısa ve acısız.
keşke böyle bir şey olsa.tasasiz ve istediğimiz yaşta, sevdigimizle
black mirror'ın distopik olmayan tek bölümü. sanırım lgbt bireylerine siz zaten gerçek hayatta yeterince acı çekiyorsunuz bari burada mutlu olun mesajı vermişler.
aman bizim lbgt bireylerinin hayalperestliğine bayılıyorum. bu ''olmayan '' şehri örnek alacağıza san franciso'yu örnek alsanıza. hem de gerçek lgbt şehri.
(bkz:san francisco)
nedem bu kadar abartıldıgını anlamadıgım black mirror bölümü. tamam lezbiyen bir ilişkiden bahsediliyor çok güzel evet. ama yani o kadar güzel bölümleri varken neden her yerde "san junipero" başlıkları var anlamıyorum. white bear, nosedive, shut up and dance, hang the dj gibi bölümler varken hele.
sabah yazıp tepki çeker diye yollamadan sildiğim entry'nin içeriğinin bi benzerini pierrot yazmış. bence de içinde lezbiyen bulunması dışında sıkıcı ve abuk sabuk bir konuya sahip en gereksiz black mirror bölümüdür.

black mirror'ın national anthem ve shut up and dance dışında işe yarar bir bölümü yoktur. dizinin genel anlamda kendisi bir abartı zaten. içinde lezbiyen bulunan tüm yapımlar * * gibi abartı ve fantazi * dünyasından ibaret. *

*
eşcinsel temasından ziyade ölümsüzlük ve ebedi gençlik sebebiyle sevilen bölüm