sevgili parası yemek

tek taraflı beslenme şekli.

nasılsa bir çalışan vardır, sevgili parası tatlı geliyordur. gerek rızayla ya da gerekse rıza dışı durumlarda başkasına tabi yaşamanın saçmalığını ortaya koyan bir durumdur bu. alan razı veren razıysa sorun yoktur elbette; ancak nereye kadardır; böyle gitmezdir; ekonomik özgürlük candır. "sorma acayip yolsuz kalmıştı, kendine yağlı bir kuyruk bulmuş; bir müddet böyle gider, hayat ona güzel valla."

para bitince, hoopp diğer bir sevgiliye.
sevgili kelimesi ile birlikte maddi meselelerin yanyana geldğinde irite olduğum şey
yiyen asalak anladık da yedirten salağa ne demeli.
ortada normal bir iliski ask varsa paranin onemi olmamali. para harcamak icindir ama doğru insanlarla birlikte.
erkek-kadın ilişkilerinde erkek-erkek veya kadın-kadın ilişkilerine göre dengesizlik daha fazla. yıllardır toplumlarda erkeğin çalışıp para getirmesi ve kadının erkeğin ve kendinin esas yaşamsal ihtiyaçlarıyla ilgilenmesi durumu süre gelmiş. yani erkek=para, kadın=evin iş gücü. yanlış anlaşılmak istemiyorum tabi ki kadın erkeğin eline bakmıyor ama genel düzenin öyle olduğu da yadsınamaz bir gerçek. böyle olunca durum ve centilmenlik denilen unsurda eklenince kadının ilişkide erkeğin parasını yemesi normal bir duruma dönüşmüş durumda. sineması olsun, yemeği olsun,tatili olsun o para erkeğin cebinden çıkar. şöyle bir durum yani:
7bcf
bir diğer yandan erkek-erkek veya kadın-kadın ilişkilerinde durum farklı. iki bireyde aynı cinsel guruba üye olduğu için görev dağılımı bakımından şartlar eşit. görev dağılımı derken yine yanlış anlaşılmak istemiyorum, alışılagelmiş durumdan söz ediyorum tabi ki. bir erkeğin kazanıp diğerinin yemesi durumu erkek-kadın ilişkilerinde normal dururken eşcinsel ilişkide çok absürt bir hal alıyor. elde olmayan durumlar söz konusu ise örneğin işsiz kalmak,hasta olmak vs. kabul edilebilir ama karşısındakini kullanarak kendi rahatı için çıkar sağlama başlamışsa o ilişki yıkılmaya mahkumdur. dediğim gibi eşcinsel ilişkiler daha eşit tabanlara dayanır. yapan varsa "para benim param,sevgilimdir istediği gibi yesin,içsin,s*çsın,ben razıyım" diyorsa ona da diyecek bir şey yok. saygım vardır ama yeter ki semer vuranı çok olmasın.