sevgiliden ayrılmanın yolu yordamı

pek çok insanın bilmediği şeylerdir. daha az hasarla atlatılabilinecekken, kişisel çalkantılardan dolayı sonradan selam verecek yüz bile bırakmayabilir insanda. bilinesidir
yüz yüze konuşarak yapılması gerekir, aksi halde aşağılanmış gibi hissedebilir karşınızdaki. ayrılma sebeplerinizi her hangi bir imaya yer vermeden direk ve açık bir şekilde dile gitrmelisiniz, öyle ki anllattıktan sonra karşı taraf ayrılmanızı mantıklı bulmalıdır. suçlar gibi konuşmak sakıncalıdır, karşı taraf bunu takıntı haline getirebilir. rahatsız edici yönlerini değiştirirse her zaman bir şensı olabileceğini düşünür.

açıklama ve yol her ne olursa olsun ilişkiye devam edebilecek yeterli yoğunluğa sahip olmadığınız ortadadır ayrılma isteği duyuyorsanız. gerisi insani bir davranış şeklinden öteye geçmez.

kısaca kibar olmak lazım, misal:

-seni aldattım!
benden ayrılacak kişinin uzatmadan yapmasını isteyeceğim yol yordamdır. bir iki hafta bekleyip bahane bulmaya çalışmasına, geceleri "nasıl ayrılsam?" diye kendini üzmesine gerek yok. olmuyorsa olmuyordur, üzülürüm, duruma göre kahrolabilirim ama ilişkinin tek kişi için devam etmesinden iyidir. zaten ayrılmak değer vermeyi bırakmak anlamına gelmiyor.