sezen aksu

kendisinden ve yaptığı müzikten hoşlanmadığımı söylemekten bile çekinecek kadar insanların üzerimde sosyal baskı kurduğu popüler müzik sanatçısı. türk pop müziğine arabesk nağmeleri karıştırmakta olup türk pop müziğinin değil bana göre akımını başlattığı fantezi müziğin kraliçesi ünvanını hak etmiektedir. insanlar sezen aksu hakkında o kadar radikal bir tavır takınmaktadırlar ki dünyanın en iğrenç şarkısını da yazsa sorgulamadan dinlemekten ve bunu insanların gözüne sokmaktan kaçınmazlar.
http://www.radikal.com.tr/kultur/sezeni_...

eksi verileceğini bile bile bunu paylaşmayı görev biliyorum.
beyaz şov adlı programda sarf ettiği sözler şu mealdeydi; "bu kadar karakterli durduğuma bakmayın, sıkıştığım yerde çark etmeyi iyi bilirim."
ayta sözeriyi konserine çıkardığında nerdesin aşkım burdayım aşkım sloganı atan güzel hatun.
medcezir'in geçen bölümünde çalan kaçın kurası şarkısı ile beni benden alan şarkıcı. epeydir dinlemiyordum. şimdi ne gerek vardı sezen aksu bağımlılığımı depreştirmeye."gönül gözüm kapalı bilerek sana yazılıyorum, a penceresi aralı her yerine bayılıyorum. yavrum baban nereli nereden bu kaşın gözün temeli sana neler demeli ay seni çıtır çıtır yemeli."
gzone dergisi temmuz ayında sayfalarca sezen aksu'yu yazmış. bir de tabi 40 küsür ünlü de sezen aksu hakkında yazmışlar. sezen aksu sevenler bu sayıyı kaçırmasınlar derim.
dün 91 yaşındaki annesini kaybetmiştir.
onur haftası yaklaşırken lgbti+ bireylerle dayanışmak için bir mesaj yazmış;

"bir arada yaşamak ve farklılıklara hoşgörü ile yaklaşmak, naif bir dilek ya da çağrı olarak kalıyor her gün yaşadıklarımız karşısında. oysa bu içi boşaltılmış kelimeler bir arada yaşamak için çok değerli anlamlar ifade eder. bize benzemeyene tahammül geliştiremiyor, ölümün öncü ayak sesleri gibi gelen tehditlere giderek kayıtsızlaşıyoruz. günbegün şiddete biraz daha alışıyoruz.

hiçbir şiddet dönüştürücü olamaz. hiçbir şiddet birini doğasından, inandığından koparamaz. bir süre bastırabilir ama yok edemez. bir canlının varoluşsal doğasına saldırı, nafile bir çırpınıştır. şiddetin kazananı olmaz, eninde sonunda aşk kazanır.

sezen aksu"
ne zaman kötü olsam imdadıma yetişen antidepresan.
harika bir yazar ve harika bir ses olarak butun duygularimizi teker teker torpulemis, onlara sekil vermis sezen aksu'nun, tarkan'a sozlerini yazip verdigi "cuppa" isimli sarki biraz sasirtti, soyle ki:

"cuppa cuppa cuppa cuppa da cuppa cuppa
bağıra çağıra bas bas
sabaha kadar dans

hey hey tayfa
kalk kalk hadi durma
hey hey tayfa
hey hey tayfa

geri adım atma atma

çaresi yok yanacaz biz de
birilerine kanacaz biz de
vurucaz dibe dibe önce
elbette havalanacaz biz de..."
biraz pop biraz sezen isimli albümü 2017'de çıkararak 6 yıllık suskunluğunu bozmuştur. albüm'ün spotify'a düşmesini bekliyoruz.
son albümüyle yine farkını ortaya koymuş bir yetenek.
aşk şarkıları yazan türk sanatçı.
son albümünde yer alan ihanetten geri kalan adlı şarkısına klip gelmiş.


harun kolçak için instagramdan paylaşmış.

(bkz: bu kalp seni unutur mu)

bir erkek sezen aksu hayranıysa eşcinsel olma ihtimali nedir?
artık* emekli olması gereken sanatçı.
*
  • /
  • 5