steven spielberg

er ryan'ı kurtarmak ile amistad filmlerinin on numara, beş yıldız ve muamelesi iyi yönetmeni. amerikalıdır. jurassic park filmini hala izlemedim. nedense inat ediyorum. halbuki tanımam etmem kendisini. ayrıca unuttum ki yapay zeka adlı filmi her defasında geleceğimiz karanlık mı, alıp gitsem mi ruhumu bu dünyadan diye sorgulatır.
ermeni tehciri ve soykırımı ile ilgili bir film projesi hazırlığı içinde olan dahi yönetmen. onun elinden çıkacak bir film şüphesiz çok ses getirecek ve bütün dünya izleyecek- steven spielberg adı yeter izlenmesi için- ve bütün dünyanın gözleri bize dönecek. ben daha çok bu filmi yaparken ne kadar tarafsız olacağını merak ediyorum. kendi adıma bir soykırım olduğunu kabul ediyorum ama bakalım filmde ermeni çetelerin türklere yaptığı katliamlara da yer verecek mi? yoksa sütten çıkma ak kaşık gibi nurlayıp paklayıp kutsayacak mı? merakla ve kaygıyla beklemekteyiz!
evet dahi yönetmenlerdendir kendisi. yaptığı filmi izlettirir. özellikle schindler'in listesi sonrasında indiana jones serisi, jusassic park serisi , yapay zeka , azınlık raporu ve sıkıysa yakala filmleriyle hafızamda yer etmiştir. yönetmenliğinin yanında yapımcı yönüyle de pek çok kaliteli filme ön ayak olmuştur. saolsun. en iyi değildir tabi ki ama varlığıyla sinema perdesi çok zenginleştirmiş bir adamdır. eğer ona limonata verirseniz size limon yapıp vererek sizi fena halde şaşırtacak derecede yeteneklidir.
soyadinin telaffuzu konusunda elestirmenlerin arasini acabilecek derecede farkli soyleyis sekilleri olan nadide kisi
küçükken sevip hayran olduğum sonra bir stanley kubrick değilki dediğim yönetmendir
hollywood'un dahi yönetmenlerinden. yahudidir.* sevdiğim tüm filmlerin mimarı. (bkz:#122590) nolu entry doğruysa eğer, yahudilerin çektiği zulumden dolayı az çok tarafı belli olacaktır kanaatimce. ayrıca uzaylı fetişti bir amcamızdır.