su sevmeyen insan

günde 3 litre su içen biri olarak varlığına şaşırdığım insandır.
ölsün istediğim insandır. çorba da sulu yemek de vermeyin buna efenim!
su hayattır, hayat güzel. *
bir insan türü olarak evrim teorisi uyarınca halen sürmekte olan gelişim çizgisinde ileriki zamanlarda çatallaşmaya doğru gidecek homo sapiensin değişimi başlamış bir üyesi. ama gelecek için mazinini vahdetinin ta kendisi.

suya olan direnciyle istikbalin sükunete akmakta sabırsız olduğu envai çeşit bombaların patlayıp insan genetiğini bozduğu bir darmadağın dünyada o devrin bilim adamlarınca birer fareymişçesine inceleneceği de kuvvetle muhtemel. adı geçen insan türü suya ihtiyaç duymadığı için mahvolan dünyanın altına girip birer köstebek gibi yaşamaya da başlayacaktır. muhakkak ki burada göz adını verdiğimiz organa da artık ihtiyacı olmayacak yahut kullanılmadığı için işlevini yitirerek görme yetisinden ziyade bir köstebekleşmeye doğru giderekten işitme ve duyma yetilerinde inanılmaz bir hassaslaşma ve gelişmeye girmiş olacaktır. evet duyma onlar için çok geliştiği içinde kendi dillerince hissinde oldukları ve sıklıkla kullandıkları bu iki duyularını duyma ve işitme gibi iki ayrı kavramla açıklayacaklar. genellikle tamamen çölleşmiş olan coğrafyalarda yerleşeceklerdir. aralarındaki toplumsal ilişki üzerine araştırmalar sürmekte.

(bkz: babil ajansı)
aklıma su sevmemenin ardından iki eylem geliyor birisi su içmeyi diğeri suyla haşır neşir olmayı sevmeyen .
sadece zorunlu olduğu kadar içmeyi de anlamıyorum o böbreklerinin ağzına edeceksin o kadar böbrek yetmezliği çeken insan varken sendeki organın her türlü kıymetini bileceksin ister inanç deyin isterse başka bir sebep .
asıl beni çıldırtan tiplerse su korkusu olanlara eyvallah da suyla haşır neşir olmayı sevmiyorsa çöllere vursun kendisini pezemenk de bana rast düşmesin o dakika tükürerek suratına o suda boğasım geliyor . * *
böbrek yetmezliği, damar tıkanıklığı, yüksek tansiyon veya şeker gibi hastalıklara erken yakalanıp ağır hasarlar alabilecek fani kişidir.
nedenini uzunca düşündüğüm insan modelidir.su la bu su! babamın bir sözü vardır,"hayatta en güzel şey su içmek" diye.hep o gelir aklima. *
aklım almayandır. kendimi bildim bileli fazla su içerim, her ne kadar çevremdekiler normalin üzeri tuz kullanımıma bağlasa da ben o ağızda susuzluk hissini, o kuruluğu sevmiyorum bir türlü genel olarak. üzerine suyun yararları say say bitmez, en azından hiçbir şey yapmazken bile su içip vücudun devir daim yaptığını düşünenlerdenim. günde ortalama 4,5-5 lt içiyorumdur. bu konu ne zaman açılsa ''ay ben hiç su içemiyorum yaa'' diyen insanları gerçekten anlamıyorum, hani gün içerisinde vücudun minimum 2 lt suya ihtiyacını geçtim hiç mi susamaz, boğazı kurumaz insanın? hayretler içerisinde kalıyorum.

tabi bir de her zaman soğuk olmalı, sıcak-ılık su bana ''imamın abdest suyu'' gibi gelmekte.