sucuklu yumurta

uyanamayanı bile uyurgezer pozisyonunda mutfağa taşıyan orgazmik yiyecek. gel de uyanma, gel de ekmek banma.
sabah, öğlen, akşam hızlı hazırlanabilen, tüketilen ve affedin orgazm olma sebebi mantık ötesi bir icat.
böyle sucuklar hafif yanmaya yüz tutucak ,üstüne kırıcaksın yumurtaları beyazı pişicek sarılar pişmiycek, ardından şarkılar söyleyeceksin.
bandıra bandıra yi onu doyamazsın tadına.

ama lütfen sucuk yiyipte birileri geğirmesin lütfen...
pazar günlerinin ritüeli
ergenlik döneminde takım taklavatın kastedildiği yedirme eylemi.

(bkz: sucuklu yumurta yer misin)
sucuklu menemenle birlikte vazgeçilmezdir.
efenim ferhat için şirin, kerem için aslı, karagöz için hacivat, batman için robin neyse sucuk için yumurta da odur.

(bkz: kerem ile aslı)
(bkz: fethat ile şirin)
(bkz: hacivat karagöz)
(bkz: batman ve robin)
yumurtanın sarısını patlatmadan hazırlanmış olmalı. sarısına ekmek banıp patlattığın ilk saniyeler tuzu ve mayonezi de bastığın zaman yemede yanında yat diyeceğim ama yedikten sonra yatmak ufff daha güzel.
öncelikle tavanız yağlanır ve ocağın üzerine konur. yağın kızmasını beklerken sucuklar dilimlenir. hemen ardından sucuklar kızgın yağa atılır ve kızarmaya bırakılır. o sırada yumurtalar bir kaseye kırılır ve içine baharatlar eklenip çırpılır. sucuklar istenilen kıvama geldiğinde yumurta üzerine dökülür . 1-2 dakika pişmesini bekledikten sonra tabağa alınarak servis yapılır. afiyet olsun beybi.
öğrenci evinin sabah speciali, kahvaltıyı vazgeçilmez öğün haline getiren şey. bir de şu aralar nar ekşisini kahvaltıya sokmama yardımcı olan yemek. ufak bir kaç damla nar ekşisiyle güzel bir aramo yakaladığım söz konusudur. çeşitli uygulamalarla arada sucuklu yumurtayı sucuklu yumurta olmaktan çıkarabiliyorum..
baharatlarla harmanlanmış ve daha sonra koyun barsağının içinde bekletilmiş etin, dilim dilim kesileren tavada pişirilmesi ve üstüne yumurtaların ister bütünler halinde ister çırpılarak atılarak pişirilen türklerin yaygın kullandığı bir kahvaltı türü fakat güne bu kadar baharatlı ve yağlı başlamak geri kalanı konusunda çok fazla susama isteği veya geğirti de kokuya mahal verebilir. dikkatli olalım.
sabahın sekizinden beri ayaktayım, öğle yemeği ile karışık olsun tam bir kahvaltı yapayım sucuklu yumutayla diye bekledim ve dolabı açınca sucuk diye bir şey yoktu. amanın. (bkz: hayata dair hayalkırıklığı dolu anlar)
ev yapımı sucukla harika olur
yaşama sebebidir.acı sadece sucuğa yakışır.
pazar kahvaltısı başrol oyuncusu
biri beni anlatıyor sandım. *
ufff afyon sucuğuyla yapılmışını bir yiyin derim... barnak kalmaz yeminle...
aylardır ağzıma sürmediğim iki şeyden biri.**