tek hayali evlenmek olan insan

entel kuntin bir insan olarak kesinlikle anlamadigim insanlardir bu gelenekselci model. aklım almıyor yani mutlu da olmuyor bu insanlar sonrasında. çok çocukça bir arzu gibi geliyor. evcilik oynamak gibi.

neyse asıl üzücü haber ise bu insanlarla bir arada yaşıyoruz malesef. mesela bizim sözlük yazarlarından hemtapamhembatam ile caddede karşılaştık, ayak üstü muhabbet edelim dedik. yine sevgilisinin evlilik teklifi etmediğinden bahsedip durdu. mutluluk evli ve çocuklu olmak demekmiş. eğer tokattaki aile ziyaretinde de teklifi yapmazsa ayrılacakmış. o kadar pathetic bir halde ki arkadaş, teklif için günün her öğünü sevgilisine yemek yapip aksam da arkadan veriyormus. ama nafile. trajikomik. yani evlilik meselesinden drama yaratan toplumdan ne beklenir ki zaten!
evet çocukluğumdan beri en büyük hayalim evlenmekti. küçük bir çocukken gittiğim düğünlerde hayallere dalar kendi düğünümü düşünürdüm. kafam karışıktı gerçi. bir kadın olacaktı mecbur yanımda. öyle hayal ediyordum mecburen. gördüğüm tüm düğünler öyleydi çünkü. hala evlenip çocuk sahibi olmak istiyorum. sevgilimin teklif edeceği yok. var mı sözlükte bana uygun bir koca???
gay marriage yasallaşsaydı evlenirdim ben bence ya. her ne kadar dalga geçsem de içten içe ilişkileri basamak basamak yürüyen heteroları kıskanıyorum. ve evliliğin getirdiği ödüller de cabası.
mesela bu gay halinle 50 yıldır aynı yatakta yatıp kalktığın adam hastaneye düşse refekatçisi olamazsın, kocam o diyemezsin. mirası sana kalmaz, yüzünü bile görmediği ailesi hak sahibi olur sen yabancısındır.
otel tutmak istersiniz aile odası tutamazsınız. çoğu otelde yasaktır. aile için ayrılmıştır yazısına bön bön bakakalırsın. o da benim ailem dersin gülüp geçerler.
ev tutmak istersin tutamazsın, iki sapa ev verecek ev sahibi azdır. 2 güne dedikodunuz yayılır 3.gün çıkın diye mobbinge başlar.
velhasıl kelam, bir tık kocacı olmamın da etkisiyle, böyle bir şansım olsaydı kullanırdım diye düşünüyorum.
tek hayalim evlilik olmazdı belki ama mutlaka gündemimde olurdu.
tabii hayal bunlar, hele tece için.
tek bir insan ile bir ömür geçirebilmek büyük bir başarı, lakin bizim ortamımızda ahlak yoksulluğu yaygın ve bulaşıcı olduğundan bu hayal ciddi anlamda zor biraz. hadi yasallaştı diyelim sonuç ne olacak. kim kiminle evlenebilir? yada ne kadar evli kalabilir? gençliğin vermiş olduğu haz, heyecan, enerji tatmin ediyor olabilir ve bundan dolayı herkes önüne gelenle kaçamak yaptığını zannederken hayatlarından bu tek gecelik ilişki çıkmazı bir son oluyor. bir insanla yaşlanma hayali kuran sayı az ve onlarda birer birer sapkınlığa doğru yöneliyorken gözlemlediğim kadarı ile hadi gel bir ömür yaşayalım diyeceğiniz bir birey yok, geçin evliliği. hadi buldunuz birini sevdiniz derken hayatlarınıza o kadar insan girip çıkmış oluyorki karşılıklı olarak aşk veya sevgi yetersiz kalmaya başlıyor. çünkü; hayatlarınıza giren onca erkeğin iyi özelliklerini taşımasını bekliyorsunuz karşılıklı olarak, sonuç yürümeyen ilişki. zor bir durum herkes için en azından öyle. bu arada uzun süreli ilişkiler olmuyor demiyorum oda oluyor lakin birlikte yaşlanmaya bir ömür geçirmeye gelince söz konusu bile değil içler acısı. dünyada milyonlarca eşcinsel var iken rakamların inanılmaz derece düşük olması acınası.