tevafuk

tesadüf ün daha bir doğal ve kaderci hali. tesadüf ile aynı anlamda da düşünülebilir. birini düşünürsünüz hiç olmayacak bir zamanda ve yerde karşılaşma isteğiyle, düşündüğünüz kişi de aynı zamanda sizi aklına getirmiştir. kısa bir süre sonra bakmışsınızdır ki karşı karşıya gelmişsinizdir. bazen bünyede şok etkisi yaratabilir.

(bkz: yaşanmış olaylar)
olacağın insana bildirilmesi..
tesadüften farklı olarak tevafuk da beklenmedik bir anda yaşanan karşılaşma durumu anlamsız değil, var olduğu iddia edilen yaratıcının bizim bilmediğimiz planını gerçekleştirmek üzere ayarladığı bir denk düşürülme durumudur.

buna göre tesadüf tümüyle anlamdan yoksunken tevafuk ise ancak gelecek zamanda etkilerini gözlemlediğinizde hikmetini çözebileceğiniz bir duruma işaret eder. islam inancında kaderden ziyade kaza kavramı kapsamına girer ve kaçmanın mümkün olmadığına inanılır. kader ise yine inanca göre bu karşılaşmalara vereceğiniz tepkiler ile çizilir. böylece hem tanrı tevafuk ile hayatınıza yön verir hem de cehennemin kapısında 'ama sen yaptırdın' diye şikayet etmeye kalktığınızda 'o kaza kısmıydı ama kaderini sen çizdin' diyerek aradan sıyrılmanın yolunu bulur.

çok ayıp.
yarın akşam saat 20.30 da kadıköy theatron'da oynanacak türkiye'nin gelmiş geçmiş en güzel escinsel tiyatrolarindan birinin adıdır.
başrolünde ahmet melih yılmaz oynamaktadır. bu muazzam eseri kaçırmamaniz dileği ile.