the others

başrollerinde nicole kidman ın oynadığı 2001 yapımı güzel bir gerilim filmi. 2. dünya savaşında kocasını kaybeden bir kadın ve onun güneş ışığına hassasiyeti olan çocuklarının bir konakta yaşarlar. konağa daha sonra 3 kişi gelir ve kadın bu kişileri konağın işlerini yapması ve çocuklara bakması için işe alır. evin küçük kızı evde onlardan başkaları da olduğunu söyler. bu kişiler diğerleridir. izlenmediyse kesinlikle izlenmesi gereken, nicole kidman ın mükemmel bir performans gösterdiği filmdir.
sonunda ters köşe olduğumuz filmlerin başında gelir. ayrıca karanlıkta ve tek izlendiğinde gerilimi iliklerinize kadar hissetmenize sebep olan film.
twist tarzında iyi bir, oha lan dedirten seyirlik filmdir.
yurtta korkak mı korkak bir arkadaşla seyretmeye kalktığım fakat bir türlü odaklanamadığım film. insan her sahnesinde gözünü kapatır mı arkadaş!
bana lost dizisini, özellikle de benjamin linus' u hatırlatan söz öbeği, orijinalinde bir film adı.
izlediğim en iyi korku-gerilim filmi diyebilirim. zaten nicole kidman bakışları ve oyunculuğuyla daha filmin başında sizi gerim gerim germeye başlıyor. şiddetle tavsiye edilir.
*ağır spoiler içerir*
nicole kidman'ın, nicole kidman olmanın hakkını verdiği yıllarda çekilmiş enfes film. eski usül, karanlıkla oynayan, sırtını oyunculuğa ve atmosfere dayayan çok iyi bir gerilim. sonundaki twist bir yana filmin metafizik ve din üzerine sorduğu sorular hayli ilginçtir. aşırı dinci ve kuralcı anne grace'in kendini ve çocuklarını öldürmesi ardından kendini bilinmezlikler içine hapsedilmiş bulması hayli düşündürücüdür. grace'in yıllarca inandığı hristiyanlık ölüm ardından ona yardım etmemiş, ne çocukları ne de kendi tanrıya dair birşey bulmuştur. filmin yapısını kurduğu temel metafizik bir ateizmdir.