türkçe rap

ilk kez cartel rap grubunun televizyonda dönen videosu ile birlikte türkiye de ilgi görmeye başlaması sonucunda ortaya doğdu denebilir.

türkçe rap belgeseli..
..bu linkte diğer belgeselleri de bölüm ve parça(part) sırasına göre bulabilirsiniz.
kartel le başlayıp sagopa, kolera, ceza, fuat gibi isimlerle yükselerek ilerlemiş bir müzik türü.
hiç bir şey anlamıyorum, gerçekten. algılarım zayıf belki de ama gerçekten anlamıyorum yahu. ayrıca kulağa hiç hoş gelmiyor. bakın, bi morcheeba olabilir mi? hayır. yani rap müziğine tamamen uzağım aslında, dilimizle derdim yok.
genel olarak rap müzik sevmeme rağmen ceza nın bazı şarkılarını daha doğrusu yazdığı sözleri çok beğeniyorum. sagopa nın da ses tonu çok hoş.
bir arkadaşım türkçe rap hakkında şiir gibi demişti. sonra benim de hoşuma gitmeye başladı biraz.
ceza, sagopa kajmer gibi isimlerin yerine sansar salvo ve mode xl'ı tercih ederim.
arabesk rap ile apayrı tutulması gereken müzik türüdür türkçe rap. hatta arabesk rap yanından geçemez. türkçe rap zaten kendi içinde arabesk rap'i dışlamıştır. rap ile alakası olmayan anırmalardan oluşan bir iğrenç gürültünün türkçe raple gram alakası yoktur. bırakın anırsın eşşekler.

türkçe rap dinlemek istiyorsanız önereceğim isimler; allame, joker, sansar salvo, hayki, saian, patron, pit10, da poet, şehinşah, revios, hidra, gazapizm, azap hg, red, kamufle, anıl piyancı, beta, keişan, contra, diyar pala, ais ezhel, aga b, indigo, leşker asakir, taki, lider, yunus emre, frekans, itaat, medusa, elçin orçun, ayben, jagged, kodes, serin karataş, karaçalı, infaz, massaka, norm ender, selim muran, radansa, necip mahfuz, sehabe, yeis sensura, şiirbaz, tankurt manas, zeo jaweed... daha niceleri.
vay babammmm...bizden sonra ne geliştirmişler adamlar, benim zamanımda mamımmımıımımı mimimimimimmimimimi maykrıfonnn şovvvv mikrofon şovv vardı...şimdi çok sağlam şarkılar yapıyorlar


http://ayisozluk.com/lnk/82
türkiye'de en sağlam nakaratların yazıldığı müzik türü.