türkiye'de siyasete alet edilmeyen şey

din, bir kimseye olan sevgi, vatan sevgisi...bunlar eskiden beri siyasete alet edilen şeyler. son zamanlarda ise yeni bir şey siyasete alet edilir oldu: insanların duyarlılıkları. kadına şiddete, doğanın tahribine, uyuşturucuyla toplumun zehirlenmesine karşı vs. insanımızın aydınların büyük emekleri sonucunda geliştirmiş olduğu duyarlılıklar birileri tarafından yeni siyasi malzeme olarak görülür olmaya başlandı.
dinin siyasete alet edildiğini, bunu yapanların zerre samimiyetinin olmadığını ifade ettiğinizde nasıl ki dini hassasiyeti olanlar tepkide gecikmediyse bugün de şiddete, uyuşturucuya karşı vs. duyarlı insanlar tepki de gecikmiyor. bir zamanlar nasıl dinsiz damgası yediysek bugün de akılsız, kafasız damgası yiyoruz.
(bkz:susamam'ı söyleyenlerin suç sabıkası)
ben bu toplumda sadece lgbt duyarlılığı taşıyan, bunu da her fırsatta açık edip yaymaya çalışan insanların samimiyetine inanırım. zira lgbt duyarlılığı üzerinden bizim toplumumuzda menfaat elde etmek neredeyse mümkün değildir. hatta tam tersi daha mümkündür.
(bkz:ezhel'in olay şarkısı)
lgbti şovenizmi
toplumu kutuplaştır önce cinsiyetci dinci, dilci, mezhepçi, uluşcu olarak ayrıştır sonra bunlar üzerine prim kasıp yandaşlar tarafından alkışlan
ucuz siyasetin hayatımız üzerindeki etkileri...
bulunup da siyaseti olmayacak şey yoktur, çünkü her şey bir siyaset ürünüdür.