üçüncü köprü projesi

19 ağustos'ta çağlayan adliyesinde suç duyurusunda bulunulacak proje. milyonlarca ağacın kesilmesi söz konusu olan adı yavuz sultan selim olması düşünülen köprü. daha şimdiden 1 milyon kesilmiş ağaç olduğu ve bu ağaçlar için "başımız sağolsun" adı altında tepki göstermek amacıyla helvalar dağıtılıyor. bir şekilde yapımının durdurulduğu da söylenen köprü için madem yapımı durduruldu neden o kadar ağaç kesildi. bu ağaçlardan kim cebini dolduruyor sanırım her şey su yüzüne çıkacak. artık halkın bu tür konularda daha uyanık, duyarlı ve dikkatli olması sevindirici.

(bkz: üçüncü köprünün adı halk köprüsü olsun kampanyası)
(bkz: üçüncü köprünün ismi)
millet adına karar veren 3. güç olan mahkeme kararlarına rağmen yapımına devam edilen ve adı gibi faşizmi temsil eden bir inşaat eseri.
yıllar önce recep tayyip erdoğan trt açık oturum programında üçüncü köprü projesi için "eğer üçüncü bir köprü olayını düşünecek olursak bu tem’in kuzeyinde kalan akciğerimizin yok edilmesi demektir. bunu bekleyenlere rant haritaları sağlama olayıdır. bundan kaçınmayı tavsiye ediyorum" demiş. trt arşivi halka açılınca içinden daha çok haber çıkacak diye düşünüyorum.

http://t24.com.tr/haber/trt-arsivi-toplu...