üniversiteli öğrencilerin lgbti konulu tez ve proje çalışmaları

sürekli mesajlar halinde bana gelen çalışmalardır. bende artık bu başlıktan paylaşacağım. mümkün olduğunca destek olmaya çalışıyorum, umarım sadece okul bitirmek adına girilen çalışmalar değildir. çünkü yıllardır bu tezler, projeler yapılıyor fakat üniversitellerden ciddi ses getirecek bir lgbti faaliyeti göremiyoruz.

cace4
' bize bir gey bir lezbiyen bir travesti lazım ' şeklinde abuk taleplerle getirilen örnekleri vardı eskiden. sanırım şimdilerde daha bilinçli daha düzgün örnekleri gelebiliyor.
geçen dönem, sınıfta yaptığım "hayvanlarda görülen eşcinsel davranışlar" adlı sunumumu aklıma getiren başlıktır. hayvan davranışları dersinde yapmıştık sunumu. gayet de ilgiyle izlemişti herkes. herkesin en çok ilgisini çeken taraf da el ele tutuşan bear'ların fotosuydu. sınıfta mırıldamalar başladıkça bendeki tatmin duygusu hızla artmıştı. keşke böyle 100-200 kişiye falan sunum yapsam eşcinsellikle ilgili. aaaaaay ne güzel olur.
bir mail aldım. bitirme tezi gibi görünmüyor, birçok ülkede ve birçok dilde eş zamanlı yapıaln bir araştırma. aynen kopyala yapıştır yapıyorum. katılmak isteyenler olabilir diye düşündüm.

---------------------

merhabalar,

türkiye'de yaşayan lgbtiq'ların katılımına ihtiyaç duyduğumuz uluslararası bir araştırma için online anket yoluyla veri topluyoruz. bu topladığımız veriler bize toplumumuzdaki (ve diğer toplumlardaki) cinsiyet azınlıkları ve çoğunlukları arasındaki ilişkiler hakkında önemli bilgiler verecektir.

ankete türkiye'de yaşayan heteroseksüel, gay/lezbiyen, biseksüel, aseksüel, kuir, veya trans olan kişiler katılabilirler.

anketi tamamlamak yaklaşık 20-30 dakika sürüyor. teşekkür amaçlı olarak, bütün katılımcılar bir tane 250 dolar değerinde olan ve 10 tane 50 dollarlık kupon çekilişine eklenecektir. ilk açılan sayfada türkçe dilini seçtikten sonra anket başlıyor.

ankete bu linkten ulaşabilirsiniz:

https://ww3.unipark.de/uc/SexMin/?a=

vaktiniz ve yardımlarınız için bütün katılımcıların şimdiden çok teşekkür ederim!

sevgilerle,
pelin

---------------------------------------