violet chachki

jason dardo'nun sahne ismi.

kendini genderqueer olarak tanımlayan ve 19 yaşında atlanta'da sahneye çıkmaya başlayan violet, rupaul's drag race'in 7. sezonuna katılmış, amerikalı bir burlesque dansçısı, şarkıcı ve drag queen'dir.

ilk albümü olan gagged'den çıkardığı ilk single olan bettie'nin klibi michael serrato tarafından çekilmiştir ve * bir sanat eseridir.--- spoiler---

sezonu hiçbir defa son ikiye kalmadan kazandı ve "america's next drag superstar" ünvanı ile 100,000$'ın sahibi oldu.

--- spoiler ---
"come through" repliğini son episode'larda söylemiş de olsa drag race tarihine katmıştır. yarışma boyunca burlesque tarzını pek göremesek de korseli lookları ve yaratıcılığı ile yarışmanın en başından beri dikkat çeken racerları arasında oldu. açıkçası pek kazanabileceğini düşünmüyordum çünkü rupaul son birincileri hep total package olanlardan seçmişti. bu nedenle violet'i de yaratıcı fakat enerjisi düşük buluyordum. tabii şu an kazanmayı çok hak ettiğini düşünüyorum orası ayrı konu.

--- spoiler ---

finalde de bir sleepwalker ve bir glamour toad ile kapıştı. tabii benim gönlüm baştan sevgili sleepwalker'ımız pearl'den yanaydı. yine de bir "one of a kind, collectible" birincimiz olmuş oldu, iyi de oldu.

--- spoiler ---
(bkz: vanguard)

http://ayilarock.ayisozluk.com/violet-chachki-vanguard/