yazarların en kötü huyları

yeni tanıştığım insanlara karşı aşırı önyargılı olurum ve onlara kötülükler yaparım.
biraz fazla cıvık, patavatsız, iyi niyetli, dürüstüm sanırım. ha bir de insanları kırmak pahasına da olsa doğruları yüzlerine vurmayı çok yapıyorum azaltmalıyım sanırım.
işten kaçıyorum sürekli. :(
çevremde ki tüm insanlara karşı mantıksız bir güven ve yardım etme isteği ile doluyum. birilerine yardım ettiğimde bir anlamı oluyormuş gibi hissediyorum hayatımı.
tabi böyle olmuyor bu güne kadar yaşadığım manevi yıkımları geçtim, maddi zararım asgari ücretli çalışan olarak ortalama beş yıllık net maaşıma denk geliyor.
peki bu beni uslandırdı mı ? asla !
asla adam olamıyorum bu yüzden.
bir şeyden bulana kadar cılkını çıkarmak, sıkılınca kenara atmak.

seks, spor, ders, sevgili, partner, müzik, kitap, sözlük, ne olursa
hiç bir şekilde planlı bir şey yapamıyorum, hayatı hep anlık yaşıyorum sonrasını hiç düşünmüyorum.

her şeyi ertelerim son ana kadar. hep bu yüzden kaybettim.

çok farklı ruh hallerine giriyorum. bazı zamanlar asla görüşmem konuşmam dediğim insana karşı fikirlerim değişip keşke yanımda olsaydı veyahutta aramaya yeltenme gibi durumlar oluyor ve asla affetmemem gereken bir insanı hemen affetme gibi zaafım da var.

sinirlendiğim ve mutlu olduğum anlarda seri ve yanlış kararlar veririm...
motivasyon eksikliği.zor gaza gelmek.kritik anlarda eylem başlatma konusunda çok isteksiz olmak.sanki tek yapmam gereken hiçbirşey yapmamakmış gibi davranmam*.
psikolojik rahatsızlıklarım var takıntı üzülme karamsarlık intihar etme gibi geçmişi unutamıyorum ve orda takılıp kaldım aslında kimseye değil kendime zarar verdim maddi manevi iyi niyetli olmam saf olmamdan ötürü 3 ay gibi önümde süreç var belki yaşayacam belki ölücem intihar bilmiyorum acısız olsa ötenazi inan yapardım amacım yok oluyor insanların dışlanmasından bıktım evde işte bilmiyorum ailemi mutlu edemedim hiç...istikrar yok bende şizofren değilim şükür ama siliniyorum...isterim istanbulda ankarada izmirde yeniden yaşamak ve telafi etmek herşeyi kimsemde yok
dengesizlik. bir öyle, bir böyle durumlarını sıkça yaşıyorum.
üstteki yazar* arkadaşımızdaki kötü huy bende de bulunmaktadır fakat en göze çarpanları ultra tembellik ve üşengeçliktir.

(bkz:huyum kurusun)