yırca'da 6000 zeytin ağacının kesilmesi

manisa- soma yırca mahallisinde termik santral kurulacak alandaki 6.000 zeytin ağacı kesildi. köylülerin direnişi üzerine onları döverek alandan uzaklaştıran güvenlik güçleri, böylece dozerlere de yol açmış. haberlerde zeytinlerden çok dozerlerin konu yapılması da enteresan. sabaha karşı yapılan kesim, 16 gündür alanda nöbet tutan köylülerin dayakla imtihanı ile sona ermiş oldu.

durumu uhrevi açıdan değerlendiren kesim ise zeytinin cennet meyvesi olduğunu, kuranda zeytinle ilgili 6 ayet bulunduğunu; kesilmesinin caiz olmadığını vurgulamış. hükümetin terörü andıran dayaklı kesim olayı ile cennet meyvesine atıf yapan aptal halkın aklı kıyasıya yarış halinde. paketleyip uzaya yollayalım bunları, anlamak mümkün değil.
bulaşıcı hastalık gibi,kanser hücresi mübarek,metastaz gibi sıçradıkça sıçrıyor,yayıldıkça yayılıyor ve maalesef bu ülke insanı beyonce'nin kafasında yaşıyor sanki.


kim müslüman arkadaş anlamadım gitti. sizin dininizde ağaç kesmenin hükmü nedir? böyle bi hareket dünyanın neresinde var dedirtecek salakça bi eylem.
anadolu'nun yoz ve çöl ruhlu halkına yakışan bir sondur bu yaşadıklarımız ve yakın gelecekte yaşayacaklarımız!
kendi toprağını ve kaynaklarını talan eden zavallı bir uygarlık bu!
topraksız, oksijensiz ve susuz bir gelecekte, küfür dolu methiyeler düzülecek akape'nin kara dönemine!
tabi, hiçbirşey dönmeyecek eskiye!

(danıştay'ın iptal kararı çıkmışsa da, ağaçlar kurtarılamamıştır)