2015 türkiye grip salgını

şubat sonu itibariyle ortaya çıkıp mart ayında zirve yapan salgın. haberlere de sıkça yansıyan salgını 1 ayı aşkın zamandır sağlık ocakları, tıp merkezleri, hastanelerde ve reel yaşamımda takip ediyorum. çünkü bende şubatta yakalanıp 3 tur iğneli, antibiyotikli tedavi geçirmeme rağmen atlatabilmiş değilim. ayrıca işitme kayıpları ve çocuklarda da yüksek ateş meydana geliyor.

en son şuan antibiyotik, 10 adet iğne, 17 günlük bir kortizon tedavisini aynı anda görüyorum. bendeki zirve şöyle oluştu, önce yutkunmada ağrı, sonrasında öksürük, baş ağrısı. sinüzit'in de tetiklemesiyle kafa tamamen dolarak kulakların tıkanmasına kadar gitti. en son dinmeyen bir kulak çınlamasıyla soluğu 3. kez hastanede aldım. açıkçası şuan kulaklarım açıldı, boğazım iyileşti, çınlama kesildi. fakat yeniden yakalanırım diye de oldukça korkuyorum. aman dikkat edin kendinize.
kolayca başkasına grip satabilen biri olduğum için bütün çevremi salya sümüğe boğmuş ardından tekrar bana geri gelmiş grip salgınıdır.
tüm yurt teker teker gidiyoruz efendim, durduramıyoruz. bugün sınıftan kadının teki bir haftalık rapor aldı. bende hastayım ama ders kaçırmamak için hastaneye bile gitmiyorum. atıyorum ilacı, alıyorum c vitaminini gidiyorum dersime.
anamurlu gencecik bir avukatımız olan hüsnü uysal(31 yaşında), domuz gribi tedavisinden sağ çıkamamıştır maalesef...
anamur'daki domuz gribi vakaları artmaktadır.
bugün bir çok haber bültenine konu olmuştur. sağlık bakanlığına göre bu yıl henüz 2,5 ayda 16 ölüm gerçekleşmiş. bunlardan 11 'i domuz gribinden. bu ölü sayısının gerçekte daha fazla olduğu düşünülüyor.
mersin merkezde, domuz gribi virüsü teşhisiyle mersin devlet hastanesinde tedavi gören bir hasta daha kaybedilmiştir...

sağlıksız, sahipsiz ve devletsiz bir halkız biz!