23 temmuz 2015 tsk ve ışid çatışması

yapılan açıklamaya göre 19:40 ta bitmiş olan çatışmadır.
twitter savaş twitleriyle sallanıyor. zorla savaşa sürükleniyoruz. bu geri kafalı zihniyetle bu ülkenin işi zor. savaşa girmek için sebep yaratanlar gencecik canları almaktan geri kalmadı. çok yazık.
olayla ilgili tweetleri okuyarak gayet rahat şu yorumu yapabiliriz;

iki erkeğin birbirini bombalaması, kurşunlaması ve katletmesinde hiçbir sorun görmezken öpüşmesinden rahatsız olan bir toplumuz. oleeeeeeey günahsızca cennete gideceğiz!

ruh hastaları!
çok mu iyimserim bilmiyorum ama savaş'a sürüklensek te savaş çıkacağına inanmıyorum.daha önce de benzer durumlar olmuştu yanlış hatırlamıyorsam.ama ortada çok büyük bir gerginlik var,bunu kabul etmek lazım.
aynı gün incirlik askeri üssünün abd'nin suriye üzerindeki faaliyetlerinde kullanılabilmesi için bakanlar kurulunda imzaya açılan belge de bir hayli ilginç görünüyor. nasıl olmuşsa ışid kurşunu sıkar sıkmaz iki devlet normalde günler haftalar alan pazarlık ve prosedürleri dakikasında bağlayıp anlaşmışlar.
iyi ki askerlik çağın da değilim iyi ki kardeşim yiyenlerim akrabalarım askerlik çağın da değil.bu savaş bizim savaşımız değil ve olmayacak.birileri güç gösterisi,egemenlik,devlet,sınır,bayrak diyerek gençleri ölüme gönderiyor.
allah masum fakir çocuklarını korusun.siyasetçilerin veletleri gemilerde amerikalarda gününü gün ediyor zaten.onlar için sorun değil.

zenginin vatanı olmaz vatan fakirler için.