3 yaşında eşcinsel olduğunun farkına varan çocuk

ülkemizde de bunu belli eden çocuklar oluyor ve sırf bu sebeple öldürülen bebekler var. ingiltere de buna benzer bir olay haberlere yansımış. tabi çocuk ülkemizdeki gibi baskıya, tecavüze ve ölüme itilmiyor.

http://ayisozluk.com/lnk/a6971a
küçük yaşta kendinin farkına varan ve bunun doğallığıyla yaşamaya çalışan çocuktur. etrafı tarafından anlaşılmamayla, ötekileştirilmeyle küçük yaşta tanışır. tek istediği kendince doğal olanı yaşamaktır. ne yazık ki bu doğallık çocuğun savunmasızlığıyla birleşince diğer çocuklara kıyasla bu çocuk, istismarcıların kolayca dikkatini çekebilir. bu durum ise ülkemizde yok sayılan ve her seferinde başta aile olmak üzere toplum tarafından üstü kapatılan çocuk istismarına zemin hazırlar.
ancelina coli ablamızın erkek kıyafetleri giyen kızını anımsatmıştır. o yaşça biraz daha büyük sanırım ama neden olmasın, olabilir. hönk dedirtmemiştir.
ilk entrydeki haberin sadece yaş konusunda yalan olduğu ve ingiltere basınında çocuğun 5 yaşında diye duyurulduğu belirtilmiş. araştırdım ve evet çocuk 3 değil beş yaşındaymış. şurada benzer bir şey 6 yaşındaki bir çocuk için gerçekleşmiştir. annesinin ağzından bu süreç şöyle anlatılmış :

http://getstooobsessed.tumblr.com/post/9...
adına eşcinsellik diyemez belki . ama neyin doğru neyin yanlıs olduğunu bilmeyecek yaştaki bir çocuk bazen içinden geldiği gibi davranır. anne baba bunu görünce panik başlar tabi. önce oyuncaklar gözden geçirilir. kızsal oyuncaklar varsa elenir hemen . kılık kıyafete bakılır. sonra düşünülür nerde yanlıs yaptık diye. sen erkeksin telkinlerinin ardı arkası kesilmez. sonra çocuk çaresiz yanlıs yapıyorum diye düşünür kendi içinde ve sahte erkek rolü başlar. ta ki ergenlik çağına girene kadar. ergenlik çağında işler değişir ipler kopar . fiziksel olarak saklamak zorunda kalsa bile ruhunda sonuna kadar yaşar içindeki kadını.


eşcinsel birey erkek olsun kız olsun farketmez. uzar gider hikaye. hepimizin bildiği o malum kısır döngü çevirir çarkını.

şu bir cümle özetler aslında bizi.

erkek yanım yalancı. kadın yanım yabancı.