3gden 5gye geçmek

bence bir on beş sene daha bekleyelim, hatta geri evrim felan yapalım. nasıl olsa ecnebiler her dakika yeni bir buluş buluyor. hatta taliban vs işid savaşında taraf seçip kendimizi imha edelim.
kısa zaman sonra çalışmalarının başladığı yönünde haberlerle kurdele kesilip halkın gözü boyanıp torunların göreceği teknoloji.
sonu yok ki bunun, teknoloji hızla ilerlerken biz iki sene sonra 5gye geçtiğimizde dünya 7g ye geçerse nolacak, o zaman da iki sene daha bekleyip böyle böyle 3g'de kalacak mıyız, cahilsen bari belli etme ülke yönetiyosun internet kafe işletmiyosun!
dünyada en iyi ihtimalle 2020 de start verilecek olan sistemin türkiyede 2017 de start verebileceği yalanını açıklar.
asal g'leri seçmektir.
ilerisi için 7g, 11g gibi devam edecektir.
ülkenin pek de hoş gitmeyen ekonomisini saklamak ve dışarıdan teknoloji alarak bütçe açığı vermemek için 4g nin ekipmanları aselsana tasarlattırıldı ,fakat aselsan bitirmesi gereken sürede ekipmanları tam olarak gerçekleştiremediğinden zaman kazanmak için söylenmiş ifade , yoktur efenim öyle bir şey aselsan beklenmekte...bence ülkece bu olaya siyaset meselesi değilde milli mesele gibi bakmalıdır zira 3g ye bile 5-6 sene geç giren güzel memleketim, umut verici şekilde yeni ekipmanları icat etmek için uğraşmakta,bir yerden başlanmalıydı artık, desteklenmeli...fakat tabiki sayın cumhurbaşkanının buradaki üslubu eleştirilebilir zira o ne öyle sek sek oynar gibi... 3g den 5gye hooppp... bu arada aklımızda sakıp sabancının şu sözülerini bir samyeli gibi estirmiş olay...
--- spoiler ---

vah vah vah diyorum memleketime,böyle niye yaptılar?

--- spoiler ---
akıllı telefonların- az da olsa var olan- aklını kaybetmesine sebep olacak hızlı değişim.
devletin "bir numara büyük alalım seneye de giyer" biçimindeki anne edasında yaklaştığı teknoloji konusu. "insan gerçekten hayret ediyor!" cümlesinin cuk oturduğu vakalardan biri.