ahmet davutoğlu

düş işleri bakanı. memleketi hayirli rüyalara yatirip, hayirsiz kabuslara uyandiran iflah olmaz iyimser. kadife eldivenli emperyal güç.

(bkz: düş işleri bakanlığı)
suriye konusunda çok tehlikeli hamleler yapmakta, bu hamleler lübnan, suriye, ırak, iran hattı oluşturmuş ve kendi oluşturduğu "sıfır sorun" politikası çökmüştür. aynı zamanda türkiye israil-filistin sorununda arabulucu iken kendi bakanlığında açıkça taraf oldu. yaptığı hamleleri satranç oynar gibi 5 hamle sonrasını düşünerek mi yapıyor yoksa yarına allah kerim düşüncesiyle mi yapıyor bilemiyorum.
an itibariyle akp genel başkanlığı adaylığı açıklanmıştır.kısaca başbakan olacak kişidir
bilgi birikimi entellektüel birikimi çok sağlam bir adamdır ama tabi tayyip izin verir mi kendi gölgesi dışında kalmasınsa sanmam, tabi ama konjunktür de önemli....hassiktir konjünktür dedim lan vayyy
bb adayı olduğu açıklandıktan hemen sonra trt vb. kanalda belgeseli yayınlanan dünün dışişleri bakanı bugün ün başbakan adayı. fekat iyi akademik kariyer.
kendi ülkesinde ölüleri için yürümek isteyenlere izin vermeyen fakat fransa da fransız mizah dergisi charlie hebdoya saldırı'da ölenler için paris'te yürüyüş yapan tc başbakanı. tabiki yürüyeceksin de, ülkende de insanların yürümesine izin vereceksin.
afacan ilkokul çocuğuna bıyık takmışsın gibi bir tipe sahip olan, " yeni türkiye"nin başbakanı.
bugünkü tekirdağ konuşmasında, yine varlığını borçlu olduğu chp'ye saldırarak "biz cumhuriyetçiyiz; sözde değil özde cumhuriyetçiyiz; demokrasinin teminatıyız!" gibi laflar etmiştir.
şimdi bu konuşmanın neresini ciddiye alalım? kendi partisinin nadide milletvekillerinin ipe sapa gelmez cumhuriyet düşmanı beyanlarının hangisini hatırlatalım????
buyrun son vaka, tülay babuşçu isimli şahsın kelamı. yenilir yutulur bir laf mıdır bu şahsın ortaya ettiği?
keza rte'nın osmanlı sevdası da ortadayken, bu çelişkiler ve riyakarlıklar yumağının neresine nasıl bakmak gerektiğini kestiremiyor insan...
her konuşmasında bir yerlere selam çakan adam. böyle orjinal orjinal isim tamlamaları üretiyor ve sonuna "selaağm olsuğn!" ekleyip cümlesini bitiriyor. bir de bitmiyor bu selamları, sanki acun'un programına çıkmış akrabalarına selam gönderiyor arkadaş.
çok antipatik bir adam.
"geçici sefer emri"yle emaneten görev yapmaktadır!
yedek kulübesindeki son eleman olarak devreye girmiştir.
akp içinden asıl oyuncu sahaya çıktığında, görevi bitecektir.
dersine girmişliğim var. keşke hep hoca olarak kalsaydı diyorum. hem öğrencileri hem de camiası tarafından saygı duyulan ve sevilen bir akademisyendi. şu akp kimleri yedi bitirdi. hayır adamın siyasetten zerre anlamadığı ve sufle verilerek sahneye itildiği de çok belli oluyor. gerçi sufle sahnede veriliyordu ama neyse. yani sonuçta ziyan oldu adamcağız.
liderinin tarzını örnek alarak, seçim konuşmalarında sokak ağzıyla kirli bir dil kullanan bir siyasetçidir.
kemal kılıçdaroğlu'na "okuma özürlü" ifadesini kullanmıştır.
halk tv'nin ifadesiyle, "balkondan düşüş konuşması" yapmaktadır.
ekranın diğer yarısında, yuvarlanan ve düşen penguenler izleyiciyi coşturmaktadır...

eee, ne demişler? etme bulma dünyası!
sıkışınca allahuekber, bismillah ve hamdolsuna bağlayan adamcağız. ayı sözlükten selam olsuuğğğnn!!
ay coğrafyam gelişti sayesinde.unutmuş olduğum türkiye akarsularını tekrar hatırlattı saol cnm yhaa.bu arada arkandakiler çok suratsız nerdeyse seni aşağı atacaklar.onlar bile sana inanmıyor.bırak bu işleri uzun şimdi gelip seni tekme tokat ordan indirecek.
an itibariyle yaptığı balkon konuşmasında akp'yi ahlak mimarı ilan etmiştir. sanırım yıllardır yaptıkları ahlaksızlıkların hiç farkında değil, ya da iyi bir oyuncu. arkasındaki tiplerin de suratlarından düşen bin parça. tek başına hükümet değilsin hala bombalıyorsun laflarınla, miting yapar gibi. insan bir otokontrol yapar, öz eleştiri yapar, bu seçimlerden kendimize dersler çıkaracağız, mesajı aldık, hatalarımızı düzelteceğiz falan der. ama nerdeeee...
bir sürü saçma konuşması, icraati, bilmem nesi varken ne yazık ki sürekli "boyu"ndan yani fiziksel bir özelliğinden ötürü alay konusu yapılan boşbakandır.
  • /
  • 2