ahmet davutoğlu

türkiye'de bulunan canlı bombaların isim listesinin ellerinde olduğunu belirterek, "biliyorsunuz bu, bir eylem hazırlığı içinde ama bunu gerçek bir eyleme dönüştürmedikçe veya elinizde o eylemin olabileceğine dair bir veri olmadıkça tutuklayamazsınız" diyen başbakanımsıdır.
düş işleri bakanı. memleketi hayirli rüyalara yatirip, hayirsiz kabuslara uyandiran iflah olmaz iyimser. kadife eldivenli emperyal güç.

(bkz: düş işleri bakanlığı)
afacan ilkokul çocuğuna bıyık takmışsın gibi bir tipe sahip olan, " yeni türkiye"nin başbakanı.
suriye konusunda çok tehlikeli hamleler yapmakta, bu hamleler lübnan, suriye, ırak, iran hattı oluşturmuş ve kendi oluşturduğu "sıfır sorun" politikası çökmüştür. aynı zamanda türkiye israil-filistin sorununda arabulucu iken kendi bakanlığında açıkça taraf oldu. yaptığı hamleleri satranç oynar gibi 5 hamle sonrasını düşünerek mi yapıyor yoksa yarına allah kerim düşüncesiyle mi yapıyor bilemiyorum.
kendi ülkesinde ölüleri için yürümek isteyenlere izin vermeyen fakat fransa da fransız mizah dergisi charlie hebdoya saldırı'da ölenler için paris'te yürüyüş yapan tc başbakanı. tabiki yürüyeceksin de, ülkende de insanların yürümesine izin vereceksin.
halk tv'nin ifadesiyle, "balkondan düşüş konuşması" yapmaktadır.
ekranın diğer yarısında, yuvarlanan ve düşen penguenler izleyiciyi coşturmaktadır...

eee, ne demişler? etme bulma dünyası!
sıkışınca allahuekber, bismillah ve hamdolsuna bağlayan adamcağız. ayı sözlükten selam olsuuğğğnn!!
ay coğrafyam gelişti sayesinde.unutmuş olduğum türkiye akarsularını tekrar hatırlattı saol cnm yhaa.bu arada arkandakiler çok suratsız nerdeyse seni aşağı atacaklar.onlar bile sana inanmıyor.bırak bu işleri uzun şimdi gelip seni tekme tokat ordan indirecek.
bir sürü saçma konuşması, icraati, bilmem nesi varken ne yazık ki sürekli "boyu"ndan yani fiziksel bir özelliğinden ötürü alay konusu yapılan boşbakandır.
her konuşmasında bir yerlere selam çakan adam. böyle orjinal orjinal isim tamlamaları üretiyor ve sonuna "selaağm olsuğn!" ekleyip cümlesini bitiriyor. bir de bitmiyor bu selamları, sanki acun'un programına çıkmış akrabalarına selam gönderiyor arkadaş.
çok antipatik bir adam.