akp'nin eğlence yasağı genelgesi

akp komuta merkezinin, akp'li belediyelere dikte ettiği yasaklı uygulama.

mısır olayları nedeniyle çok fazla mümin kardeşlerinin hayatını kaybetmesini baz alan genelge, müslümanlar ölürken eğlence senin neyine algısına dayanıyor. menderes türel imzalı genelge, yaz sezonundaki müzikli etkinlik, konser ve eğlence proğramlarını kapsıyor.

genelgeyi ilk uygulayan şakşakçı belediye ise kastamonu olmuş, ihsangazi belediye başkanlığından yapılan açıklamaya göre sepetçioğlu ve siyez bulguru festivali iptal edilmiş. bir anlamda yas tutan akp hegomanyasının taksim gezi parkı şehitleri ve yaralıları için kılını kıpırdatmaması hatta ölümleri teşvik etmesi; yapılanın reklam ve göz boyama amaçlı olduğunu şırak diye ortaya seriyor.
yasak, akp belediyelerinin etkinliklerini kapsadığından dolayı normal insanları teğet geçecek uygulamadır. önümüzdeki günlerde birkaç maklube festivalinin iptal edilmesiyle ilgili bir endişe taşımıyorum. yasak, belediyelerin düzenlemediği özel organizasyonları vurmaz umarım. gerçi ben bu zibidorospuştları azıcık anladıysam izin vermeyerek falan özel organizasyonları da baltalamayı başarırlar.

ha bu arada insan katledildiği için değil de müslüman katledildiği için yas tutan zihniyete söveceklerim vardı. ama bunların derdi müslümanın katledilmesi falan da değil. öyle olsa dünya üzerinde sistematik olarak katledilen müslümanlar için yastan başlarını kaldıramazlardı. bunların olayı çok pis. o kadar piski analizini yapıp düşüncelerimi bile kirletmek istemiyorum.
tamamıyla, luzumsuz ve yersiz uygulamadır.
"sağlık sorunları" yalanını daha fazla geçerli olmayacağını anlayan - özellikle sosyal medyada artık 30 ağustosa haftalar kala başlayan geyiklerle iyice komedi olmuştur- akp zihniyetinin kaçıramayacağı bir fırsattı mısır katliamları evet bir gerçek var dini hiç önemli değil ortada ölen masumlar var ve en önemlisi insanlık olgusuda artık ölüyor ama bunun yanında yakın zamanda biz bir reyhalı faciası yaşadık bu duyarlılık neredeydi? uzun lafın kısası araya atılan bir yas modu gelecek 30 ağustosta sağlık sorunlarını bir derece inandırıcı kılabilir umuduyla akp ye ilaç olmuştur.