ameliyat ettiği trans kadına cinsel saldırıda bulunan doktor

"seni ben kadın yaptım, ilk benimle olacaksın" diyen doktor bozuntusudur. trans arkadaşların geçiş süreçlerinin ne kadar zor olduğunu hepimiz az çok biliyoruz. ulan doktor olmuşsun da insan olamamışsın be şerefsiz adi. bir de tehdit etmiş, "benimle olmadın git kendine başka doktor bul, sana artık bakmıyorum" da demiş. konu hakkında hukuki süreç başlatılmış, umarım gerekli işlemler yapılır.

http://dihanews.pw/tr/news/content/view/495467
niyeyse çok tatlı geldi bana bu ya. bilmiyorum ama "ilk benimle olacaksın" demesi. ay kıyamam.
hem insan etiginden hem de tibbi etikten yoksun bir insan bozuntusudur. yaptigi buyuk bir suc olmasina ragmen, magdur trans kimligine sahip oldugu icin ,ciddi bir yaptirimla karsilasacagina inanmiyorum bu insan bozuntusunun.( ozellikle de trans bir bireyi tedavi etmeyi reddedip ustune tazminat davasi acarak kazananlari ve yargi sistemini dusundukce )
trans kadin dakka bir gol bir yapmis daha ne istiyo anlamadim ben, kadin oldu ya hemen kiymetli oldu tabi. (bkz:beni ne doktorlar istedide vermedim)
cinsel saldırı ile cinsel birliktelik arasındaki farkı anlayamayan sözlük yazarlarının iğrenç fantezilerini karşılayan bir başlık olmuş.