aşık olacağını sezdiğin biriyle araya mesafe koymak

çıkmaz sokak olduğu belliyse yol yakınken dönülebilecek en kestirme yol.öte yadan çıkmadık candan umut kesilmez kafasıyla yaklaşırsanız tez zaman da kafayı yemeniz kaçınılmazdır.insan kendine bunu yapmamalı.
hiç tehlike adamı olmadığım için düzenli olarak yaptığım eylemdir. garantici adamiz biz olm ne bekliyorsun.
(bkz:baret tak)
ne mesafe koyacam ayol. dibine kadar sürerim tarlayı. allah ne verdiyse. artık nereye kadar giderse. gidere gider, atara atar. bizde böyle.
iyi ki yapmamışım dediğim eylem. ilişkiler insana tecrübe, yaşanmışlık, anı kazandırır. insan umutla var olan bir varlıktır ki aşksız da yaşayamaz. umutsuz aşk olmaz. nasıl biterse bitsin, karşıdaki insan ne hissederse hissetsin(nefret, kin, öfke) ona karşı hissettiğin duygular karşılıklı olmadığından dolayı ayrılsan da aşık olmaya devam edilen durumdur. birlikte izlediğin yıldızları, sıkı sıkı göğsünde sarılışını, sabah uyandırmamak için yavaşça üstünü örttüğü, onun mesajıyla uyanıp akşam mesajıyla uyuduğun her bir anı, bebek gibi yumuşacık kokusu, parlayan kedi gibi gözleri senin için cennetten küçük fragmanlar gibidir. bu anıları iyi ki katmışım dersin hatırladıkça iyi ki yaşamışım ve bu duyguları biricik melekten tatmışım. onu hala çok seversin, çok özlersin ama yapamazsın o engeller karşındayken aşkınla yapayalnız kalmak zorunda kalırsın. hala o içindeki umudu kaybetmek istemezsin ama. çünkü bir kere aşık olduysan sönmez o, elbet döner tekrar bulursunuz birbirinizi bir yerlerde. yani diyeceğim şu ki sevgili sözlük üyeleri:
aşık olun, umut edin, düşün, kalkın emin olun. bu her şeye değer anılarınız sizi siz yapan. anılarınızı geçmişe kazıyıp sevdiğiniz meleğin yüzünü ellerinizin arasına almaktan korkmayın.