aşık olunan kişinin aptal olması

aklı genelde başka şeye çalışan, aklı kuşunun ucunda olan adamdır, ha kafa ona da basmıyorsa her türlü benim olsun ben ona herşeyi öğretitim alttan alırım
salak insanlara karşı tahammülsüz olduğumdan hayatta başıma gelmeyeceğini bildiğim hadisedir. sağlam bir beyni iki meme bir göte her zaman tercih ederim.
aptal değil de şaşkın ve toy adamların gerçekten de aşık olunası bir tarafları var. ama şaşkınlık ve toyluk aptallıktan değil başka türlü bir zekanın baskın gelmesinden kaynaklanan bir durum bence.
nedense sürekli başıma gelir, sonrasında yahu wunthri bir buna bak bir kendine bak sen bu vasatla bir misin der, çekilirim.
aşk akıllı işi olmadığından denkleme cuk oturan durumdur. bir aptal siz, diğer aptal o; yoksa bile bile kim lades der ki.
aptallık dert değil de aşık olunan kişinin kendini akıllı sanması daha elzem konudur..
hele ki her haltı eline yüzüne bulaştırırsa, battı balık yan gider..
platonik aşk case'lerinde; aşık seviyesinin turnusoludur aşık olunan kişinin aptal olması. misal,, uzaktan aşık olduğunuz kişinin aptal olduğunu anlayınca ondan soğuyorsanız, bu ona aşık olmadığınız sadece hoşlandığınız anlamına gelir. eğer aşık olduğunuz kişinin aptal olduğunu anlayınca "şapşal ya çok tatlı" diyorsanız bu gerçekten kör kütük aşık olduğunuz anlamına gelir, geçmiş olsun.