asla iyileşmeyecek çocukluk yaraları

hafif kiloluca bir çocukluk geçirdiyse, okul çıkışlarında, arkadaşları tarafından yuvarlak şekilli sebze ve meyvelere benzetilmesiyle başlayan yaralardır. (bkz: patates )
bahsedilerek kanatılmayacak kadar derin yaralardır.
5 yaşımda yaptırdıkları sünnet. kesinlikle. o kadar çok korkmuştum ki hala tekbir duyunca tedirgin olurum. o kadar çok insan vardı ki anlatamam. babam anlı şanlı yapmak isteyince sanırım 3-4 gün sürmüştü. hatta yurtdışından bile misafirlerimiz vardı ve onları ayrı bir evde ağırlamışlardı. "hi" diyin diye amcamın oğluyla beni çağırdı amcamlar, bize gazoz diye rakı içirdiler. amcaoğlum ağladı. akşam kadınlara mevlüt yaptılar, evde merdivenler bile doluydu. gülsuyu dağıttırttılar bana. yataktaki yastık altından görünmez olmuştu. sigara içmeme izin veriyorlardı ve hatta erkek adam olacaksın iç diyorlardı. ne istesem yapılıyordu falan. pipimin kesileceğini söyledi dayıoğlum, evden kaçmaya yeltendim, yakalandım. bi odaya kilitlediler beni, ağladım bayağı. sonra imam ve sünnetçi gelmiş, dışarı çıkarıldım. sünnet öncesi yemek yedirdiler. yemek sonrası dua yaptılar falan. hepsi ayağa kalkıp beni çepeçevre sardılar. tekbir eşliğinde korkuma gülerek beni tuttular. işlem tabii ki de acımadı pek ama ne olduğunu anlamadığım için çok korktum. tekbir beni oldukça korkuttu çünkü. anlamadığın bir dil sonucu yaralanıcı bir olay da eşlik ettiği için bende travmatik etki yarattı. sonrasında sessiz ve şüpheci olduğum bir dönem oldu. doktor aileme kızdı. çünkü o yaşlardaki sünnet, çocukta travmatik etkiye yol açabiliyormuş. onlar sadece abimle beni tek seferde kurtarma derdindeydiler. iyi yanı, ata bile binmiştim.
lisede ucube gibi görmüştüler beni dış görünüşüm konuşmam ne kızlar nede erkekler...gözyaşlarımı o kadar çok akıttım ki ağlayamıyorum bile beni mutsuz edenler şuan çok mutlu kırdıkları kalbin umurlarında değil...nikotin bağımlısıyım mutlu olmak için uyku hapları alıyorum onlar bazen rüyalarıma giriyor lisede aynı kişiler ve hayatımın içine eden o kişide gülümsüyor acıyor... geçmişe dönüp o kadar şeyleri değiştirmek isterdim
babamın eğer eşcinsel olduğum ihtimali doğruysa kendini öldüreceğini gözümün içine baka baka söylemesi ve bu konuda gayet ciddi olması, bu esnada annemin bana acıyan gözlerle bakarak oyle olmaması için dua etmesi.