astroloji

gezegen ve yıldızların insanların üzerindeki etkisini yorumlayan bir bilim dalıdır. insanoğlunun yazılı tarihinin başından beri var olan astroloji bilimlerin en eskisidir.astroloji kader değildir, herşey insanın kendi elindedir. astroloji dönemleri inceler, fırsat alanlarını, şanslı zamanları, doğum haritanızda sizi kısıtlayan, zorlayan alanları, gecikmeleri gösterir. sonuçta nasıl hareket edeceğiniz, neler yapacağınız hepsi sizin iradeniz içindedir. gezegenlerin iyi açılar yaptığı şanslı dönemlerde, hiçbir şey yapmadan oturursanız bu fırsatları kaçırabilirsiniz. aynı şekilde gezegenlerin zorlayıcı etkiler yaptığı dönemlerde gerekli gayret ve azmi gösterirseniz tüm zorlukları aşabilir, farkında bile olmadığınız içinizdeki gücü ortaya çıkarabilirsiniz

(bkz:kova burcu)
zırvalık olarak düşündüğüm ama benimle aynı gün doğan arkadaşlarımla yanı anda boktan gün yaşadığımızı öğrenince; ya da iş görüşmelerinde burcumu sorup yönetici vasfınız doğuştan var dediklerinde *; iyi anlaştığım bir arkadaşım ben zaten filan burçla hep iyi anlaşırım diye yorum yapınca ister istemez fikir sahibi olduğumuz alan. bir de inanmadığınızı söylediğiniz de zaten sizin burç soyut şeylere inanmaz bile diyebiliyorlar.
burçlar astrolojinin %5'lik kısmı. o derece genel şeyler yani. insanlara karmaşık geldiği için astrolojinin en tırıvırı yüzüyle yaşıyoruz yıllardır. oysa ne ballı kaymaklı işlevleri var astrolojinin, bilmezler.
inananların bir hayli fazla olduğu, kişilerin doğum tarihleriyle burçlarıyla ilgili, ilerki dönemlerde neler yaşayabileceğinin tahmin edildiği sistem. kendilerine astrolog diyen kişiler tarafından yönetilir.
bilim dalı muamelesi çekilen, mallara bir kaşık bal çalan zırtopoz şeysi.
amk siz bilim cahillerinin!
herkesin anlaması beklenmeyen alan.
pek inandığım söylenemez ama bazen öyle şeyler okuyorum ki aynı beni anlatıyor lan!

ama güneş tutulmasından kötü etkilenmişim. öyle diyolla.
bir bilim dalı falan değildir. götümüzden sallamayalım lütfen.
bilim dalı değil. sinir etmeyin insanı.